Remont w salonie – jak urządzić wnętrze?

Remont w salonie – jak urządzić wnętrze?

rodzaje farb do ścian
Salon jest sercem każdego domu, to właśnie tam przyjmujemy gości i relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Salon pełni też funkcję reprezentacyjną i właśnie z tego względu warto zadbać o to, aby wnętrze tego pomieszczenia zachęcało do tego, aby spędzać tam czas. Jeśli planujesz remont tego pokoju, to zobacz kilka pomysłów na to, jak go urządzić.

Meble w salonie

Nie ma co ukrywać, że to kanapa jest najważniejszym meblem w salonie. Codziennie spędzamy na niej kilka godzin, a czasem nawet zdarza się nam tam zdrzemnąć. Warto więc wybierać kanapy, które są wygodne i będą aż zachęcały do tego, aby na nich usiąść. Dobrym wyborem będzie narożnik, na którym zmieści się kilka osób. Jeśli masz dużą rodzinę lub często przyjmujesz gości, to powinieneś postawić na sofę, która jest przynajmniej czteroosobowa. Możesz także kupić komplet mebli, który składa się z sofy oraz wygodnych foteli.

Bardzo ważny jest także stolik kawowy, który powinien znaleźć się naprzeciwko kanapy. Nie musi być duży, wystarczy, że zmieszczą się na nim najważniejsze rzeczy takie jak kubek kawy, książka i wazon z kwiatami. Bardzo modne w ostatnim czasie są meble w stylu skandynawskim. Stolik kawowy z białym blatem na trzech drewnianych nóżkach sprawi, że wnętrze będzie wyglądać świeżo. Staraj się raczej unikać masywnych mebli, w ostatnich sezonach liczy się minimalizm i lekkość.

Ściany w salonie

Urządzając wnętrza, bardzo często brakuje nam pomysłu na to, jak udekorować ściany. Jeśli chcesz, aby ściany w Twoim salonie były oryginalne, to możesz ozdobić je tapetą w ciekawym wzorze lub pomalować je na oryginalny kolor. Istnieją różne rodzaje farb do ścian, które pozwalają na to, aby stworzyć ciekawą aranżację. Dobrym pomysłem będzie też zawieszenie obrazów w dekoracyjnych ramach. Pamiętaj o tym, że puste ściany sprawiają, że pomieszczenie nie jest aż tak przytulne.

Styl salonu

Zanim zaczniesz remont salonu, zastanów się nad tym, jaki styl ma w nim panować. Jeśli całe Twoje mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim, to salon również powinien być tak urządzony. Styl wnętrza bardzo dużo mówi o jego domownikach. Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu, to właśnie w takim duchu urządź swoje wnętrza. Nie musisz kierować się wyłącznie modą i katalogami, czerp inspiracje z internetu https://budownictwo-polskie.pl/, ale pamiętaj przy tym o własnych preferencjach. Jeśli podoba Ci się kilka stylów jednocześnie, to możesz je ze sobą łączyć i bawić się aranżacją. Łącząc ze sobą elementy z różnych stylów, możesz stworzyć bardzo ciekawe wnętrza, które idealnie podkreślą Twój charakter.

Dodaj komentarz