Serwisowanie dronu – co najlepiej wymienić?

Serwisowanie dronu – co najlepiej wymienić?

Jeśli masz drona już od jakiegoś czasu, to warto jest zrobić mu przegląd i ocenić, które części dobrze by wymienić. Przykładowo baterie do dronów mogą z wiekiem tracić swoją pojemność, szybciej się rozładowywać i tym samym zwyczajnie krócej działać. Dlatego warto wymienić baterie zawczasu, nim przełożą się one na o wiele krótszy lot dronem, niż ten jaki zaplanowałeś. Latanie dronem to ogromna przyjemność i niesamowita frajda, zatem jeśli dbasz o swojego drona ( znowodronach.pl ) i go serwisujesz, to będziesz mógł korzystać z niego przez lata, a Twoje hobby nie będzie pochłaniać przesadnej ilości gotówki.

Co jeszcze warto wymienić w dronie?

Kiedy masz już nowe baterie do dronow, wówczas warto żebyś zwrócił jeszcze uwagę na śmigła i kamerę. Jednak nie jest to konieczne, ponieważ sprawna bateria jest w zasadzie kluczem do udanego i długiego przelotu tym niepowtarzalnym urządzeniem. Ważne jest także, aby po użytkowaniu dronu go wyczyścić. Chodzi o to, aby obejrzeć urządzenie i jeśli gdzieś pojawiły się zabrudzenia, fragmenty roślin czy pióra, to je usunąć, również w trudniej dostępnych szczelinach. Dzięki temu Twój dron będzie utrzymany w dobrej kondycji, co również przełoży się na oszczędności w jego dalszym użytkowaniu i serwisowaniu.

Dlaczego warto latać dronem?

Oprócz niesamowitego hobby i samorealizacji, jaką daje pilotowanie dronu, jest to także sposób na zarabianie na życie. Imprezy masowe, wszelkiego rodzaju uroczystości czy nagrywanie filmów komercyjnych wymaga ujęć z dronu. Obecnie w zasadzie już nie przygotowuje się filmów tego typu bez kadru z lotu ptaka, który jest zapierający dech w piersiach. Kiedyś takie ujęcia były realizowane za pomocą helikoptera, co było oczywiście drogim rozwiązaniem, angażującym o wiele większą maszynę, pilota i kamerzystę. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy po prostu skorzystać z małego, zdalnie sterowanego latającego robota, jakim jest właśnie dron. W innym wypadku ujęcia z lotu ptaka byłyby dalej niedostępne i rzadkie. Obecnie wiele osób prowadzi swoje artystyczne konta w mediach społecznościowych, umieszczając tam często ujęcia z lotu dronem. Są to między innymi Michał Sadowski, czy Krzysztof Gonciarz. Obaj ci panowie mocno przyczynili się do popularyzacji dronów w Polsce, oczywiście pod kątem zdjęć artystycznych i niesamowitych efektów wizualnych, jakie możemy osiągnąć, jeśli wystartujemy dron o odpowiedniej godzinie, łapiąc tak zwaną “golden hour”, kiedy słońce na dworze daje tak niesamowity efekt, że później dany materiał nie musi już być filtrowany czy obrabiany w Photoshopie czy innych programach graficznych.

Jak widzisz istnieje wiele powodów, dla których warto zainteresować się dronami. Oczywiście sprawdź, czy te powody są wystarczająco interesujące dla Ciebie, tak abyś miał pewność, czy chcesz spędzać czas właśnie na pilotowaniu dronu, czy wolisz znaleźć dla siebie inne, równie ciekawe i pasjonujące zajęcie, które da Ci niepowtarzalną satysfakcję.

Dodaj komentarz