Najpopularniejsze style wnętrz

style wnętrzCoraz częściej urządzamy wnętrza swojego mieszkania w określonym stylu. Jeśli zależy Ci na spójności i tym, aby wszystkie elementy aranżacji do siebie pasowały, to koniecznie musisz poznać najpopularniejsze style wnętrz. Być może, któryś z nich zagości w Twoim domu?

Styl art deco

Ten styl jest ponadczasowy i elegancki – szczególnie spodoba się osobom, które lubią luksusowy klimat. Styl art deco wywodzi się z Francji i wyróżniają go bogate dekoracje, drogie materiały i najwyższej jakości dekoracje. W takich pomieszczeniach koniecznie muszą znaleźć się solidne meble o obłych kształtach, jasne krzesła i kanapa, a także grzejniki ozdobne, które będą pasowały do reszty dekoracji.

Styl nowoczesny

To styl, który jest zupełnym przeciwieństwem art deco. Na próżno szukać w nim masywnych mebli i dużej ilości dekoracji. Nowoczesne wnętrza wyróżniają się minimalizmem, prostotą kształtów i neutralnymi, jasnymi barwami. W stylu nowoczesnym chodzi o to, aby w pomieszczeniach było jak najwięcej przestrzeni i aby nie sprawiały wrażenia zagraconych. Podczas aranżacji mieszkania w takim stylu warto wykorzystać drewno, metal i gładkie powierzchnie. Dominującym kolorem powinna być biel – można ją połączyć z szarością lub beżem.

Styl skandynawski

To styl, który pojawia się w coraz większej ilości Polskich mieszkań. Wnętrza w stylu skandynawskim wyróżniają się swoją funkcjonalnością i minimalizmem. Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w takim stylu, to musisz wykorzystać naturalne surowce takie jak drewno i len. Nie może zabraknąć też różnych odcieni szarości, bieli i żywych barw, które pojawią się np. na poduszkach i tkaninach.

Styl loftowy

Ten styl cechuje przede wszystkim minimalizm oraz surowe i proste formy. Nie oznacza to jednak, że loftowe wnętrza nie mogą być przytulne. Można je ocieplić miękkimi dywanami, poduszkami dekoracyjnymi, a także roślinami. Loftowe wnętrza charakteryzują się dużą przestrzenią, betonem na ścianach i dużą ilością metalu. Doskonale sprawdzą się grzejniki ozdobne wykonane z metalu lub te tradycyjne żeliwne.

Styl klasyczny

Jest bezpieczny, przytulny i cechuje się wygodą oraz elegancją. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu nie może zabraknąć drewna i masywnych, tapicerowanych mebli. Ważną rolę odgrywa także oświetlenie. Powinno być ono ciepłe i sprawiać, że pomieszczenia będą wyglądały przytulnie. Styl klasyczny zawsze jest w modzie, dlatego nie musisz się martwić, że za jakiś czas będziesz musiał zrobić remont, bo meble i dodatki, które wybrałeś są już niemodne.

Dodaj komentarz