Podstawowe zasady urządzania nowoczesnego salonu

Podstawowe zasady urządzania nowoczesnego salonu

Salon stanowi serce całego domu. Pełni on charakter reprezentacyjny, bo to właśnie do niego zapraszamy swoich gości i spędzam w nim z reguły najwięcej czasu. Aby ta przestrzeń jak najbardziej sprzyjała relaksowi, należy ją odpowiednio urządzić. Dobór mebli, koloru ścian, a nawet grzejników ma tu istotny wpływ i należy się dobrze nad nim zastanowić. Jeśli chcesz urządzić nowoczesny salon, to musisz poznać zasady, którymi należy się kierować.

Funkcjonalność

Pomieszczenia urządzone w nowoczesny sposób to przede wszystkim umiejętne zagospodarowanie przestrzeni przy zachowaniu jej funkcjonalności. Zrezygnuj z niepraktycznych mebli czy zbędnych dodatków. Liczy się przede wszystkim to aby w salonie była przestrzeń, a jednocześnie można było się tam zrelaksować i zaprosić znajomych.

Minimalizm

Nowoczesność bardzo łączy się z minimalizmem. Urządzając salon, stawiaj na proste formy, jasne kolory i mało skomplikowane elementy. Minęły czasy, gdy królową każdego salonu była masywna meblościanka, na której leżało masę bibelotów. Teraz należy wybierać meble, które sprawiają wrażenie lekkości, a są mimo to są stabilne i praktyczne. Pozbycie się zbędnych dekoracji nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale także ułatwi Ci sprzątanie. W końcu nie będziesz musiał odkurzać figurek, ozdóbek i innych rzeczy, które tylko stoją i zbierają kurz.

Nowoczesne rozwiązania

Nowoczesny salon to także nowoczesne sprzęty i rozwiązania dekoratorskie. Dobrym pomysłem będzie wbudowanie w ścianę biokominka, który ociepli wnętrze i nada mu przytulności. Zrezygnuj też z tradycyjnych kaloryferów i wybierz grzejniki kanałowe. Montuje się je w specjalnej wnęce w podłodze i zakrywa dekoracyjną kratką. Na pierwszy rzut oka nie widać ich w pomieszczeniu, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce na ścianach. Grzejniki kanałowe to nowoczesny sposób ogrzewania, który można wykorzystać w swoim domu.

Wygoda

Główną rolę w salonie pełni oczywiście kanapa. Powinna ona sprzyjać wypoczynkowi i zachęcać do tego, aby na niej posiedzieć i się zrelaksować. Nie ma co na niej oszczędzać i lepiej jest kupić taką, która będzie się wyróżniać wysoką jakością. Najlepiej sprawdzą się sofy o jednolitym i stonowanym wyglądzie. Jeśli zechcesz je trochę ożywić, to wystarczy, że położysz na niej dekoracyjne poduszki lub kolorową narzutę. W przeciwieństwie do kanapy takie dekoracje możesz zmienić w każdym momencie, gdy przestaną ci się podobać. Jednolita kanapa będzie więc idealna i zawsze będzie prezentowała się dobrze niezależnie od panujących trendów.

Dodaj komentarz