Jak urządzić ładną i funkcjonalną łazienkę

grzejnik lazienkowy

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam możemy zrelaksować się po całym dniu pracy i przygotować się na kolejny dzień. Ważne jest to, aby była ona w pełni funkcjonalna, a także zachęcała nas do odwiedzin swoim wyglądem. Zobacz jak urządzić funkcjonalną i piękną łazienkę i o jakich elementach musisz pamiętać, aranżując ją.

 

Zadbaj o dekoracje

W każdym pokoju bardzo ważne są dodatki. To właśnie one dopełniają wygląd całego pomieszczenia i nadają mu odpowiedniego charakteru. Zadbaj o to, aby elementy takie jak ręczniki, pudełka do przechowywania, kubek na szczoteczki, podajnik na mydło i świeczki nawiązywały swoim wyglądem do reszty pomieszczenia i sprawiały, że łazienka będzie wyglądać na bardziej przytulną. Te z pozoru drobne elementy potrafią naprawdę odmienić całe wnętrze, nadać mu charakteru i sprawić, że każda wizyta tam będzie dla nas przyjemnością i pozytywnym doznaniem estetycznym.

Pamiętaj o odległościach

Kluczem do urządzenia funkcjonalnej łazienki jest pamiętanie o odległościach. Jeśli chcesz, aby przemieszczenie się w niej było łatwe i nie sprawiało żadnych trudności, to musisz zapoznać się ze standardami i umieścić wszystkie urządzenia i sprzęty w łazience tak, aby ze sobą współgrały. Dla przykładu dla ubikacji należy wygospodarować co najmniej 80 x 85 cm powierzchni łazienki. Z kolei przed wanną powinniśmy mieć ok. 70 x 100 cm wolnej przestrzeni. Wymiarów, które mają wpływ na funkcjonowanie w łazience, jest bardzo dużo i musisz się z nimi wszystkimi zapoznać.

Ogrzewanie łazienki

Odpowiednie ogrzewanie w łazience jest rzeczą, o której nie możemy zapominać. W tym pomieszczeniu powinna panować wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach i konieczne jest zaopatrzenie się w grzejniki łazienkowe. Bardzo praktyczne są te w kształcie drabinek, ponieważ poza tym, że będą ogrzewały pomieszczenie, mogą także posłużyć jako suszarka na ręczniki. Grzejniki łazienkowe powinny mieć odpowiednią moc, która sprosta ogrzaniu danego metrażu, a dodatkowo mogą stać się dekoracją ściany.

Kafelki łazienkowe 

W łazience należy zwrócić uwagę na ochronę ścian. Najlepiej sprawdzą się do tego kafelki, którymi można pokryć zarówno ściany, jak i podłogi. Są one łatwe w czyszczeniu i nie niszczą się pod wpływem wody i wilgoci tak jak tapety czy drewno. Staraj się wybierać te w jednolitym kolorze bez szalonych wzorów. Moda bardzo szybko się zmienia i kafelki w odważnym kolorze i niestandardowym wzorze bardzo szybko mogą Ci się znudzić. Lepiej jest postawić na te w neutralnym kolorze.

Dodaj komentarz