Nowoczesne wnętrze – jak je dobrze ograć?

Nowoczesne wnętrze – jak je dobrze ograć?

Urządzenie nowoczesnego, a jednocześnie przytulnego mieszkania to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych dekoratorów i projektantów wnętrz. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie zaaranżować swojego domu w nowoczesnym stylu. Jak się do tego zabrać?

Nie tylko czerń i biel

Nowoczesne wnętrza najczęściej kojarzą nam się z czernią i bielą. Wcale nie musisz podążać za tym trendem. W nowoczesnym mieszkaniu świetnie i oryginalnie zaprezentuje się połączenie tych klasycznych kolorów z akcentami w żywych barwach – mocna czerwień czy nasycony odcień niebieskiego to strzał w dziesiątkę. Podobnie dobrze sprawdzi się intensywna żółć czy głęboki fiolet.

Nie bój się zabawy kolorami. Nowoczesne mieszkanie nie musi być nudne i monotonne. Jeśli jesteś osobą spontaniczną i energiczną, to żywe kolory świetnie oddadzą Twój charakter. Możesz zastosować kontrastowe zasłony, stołki barowe, obrusy, a nawet obicie krzeseł. Wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie, a tak mocne kolory z pewnością nadadzą Twoim pomieszczeniom nieco wyrazu i oryginalności. Więcej pomocnych trendów znajdziesz na esencjadesign.pl.

Nowoczesne meble – czyli właściwie jakie?

Bardzo popularne rozwiązanie w nowoczesnych mieszkaniach to meble bezuchwytowe. Oznacza to, że, jak sama nazwa wskazuje, nie ma żadnych uchwytów ani gałek do otwierania frontów. To dość niecodzienne rozwiązanie z pewnością zwróci uwagę wszystkich Twoich gości. Do tego tracisz jeden element, który będzie się brudził i niszczył. W efekcie masz nieco mniej sprzątania niż w klasycznych pomieszczeniach.

Jeśli chodzi o kuchnię, postaw przede wszystkim na nowoczesny sprzęt. Bowiem nowoczesność to także wysoka funkcjonalność. Płyta indukcyjna świetnie zastąpi standardową kuchenkę gazową. Jeśli ilość miejsca nam na to pozwala, warto zorganizować sobie wyspę kuchenną oraz kilka stołków barowych, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu.

W nowoczesnym salonie spróbuj zastosować sofę w kontrastowym kolorze, np. intensywnym odcieniu niebieskiego. Oprócz tego postaw na długie zasłony oraz prosty, szykowny stolik kawowy. Ciekawym rozwiązaniem może być stolik ze szklanym blatem. W salonie również możesz zastosować nowoczesne meble bezuchwytowe. Nie bój się również dywanów, które mogą świetnie pasować do Twojego wnętrza.

Dodaj komentarz