Okna HST czyli jakie?

Każdy z nas ceni sobie przestrzeń,a im większa tym lepsze samopoczucie i większy komfort. Planując remont bądź wybierając projekt domu, w którym chcemy zamieszkać musimy zwrócić uwagę na wiele ważnych czynników. Oczywiście musi spełniać nasze wszystkie wizualne wymogi,ale nie zapominajmy o jego funkcjonalności. Bardzo ważnym elementem będzie tutaj m.in.układ pomieszczeń oraz rozkład drzwi i okien.

Jeżeli marzymy o przestrzennym,przytulnym i jasnym miejscu,które będzie naszym azylem,warto dobrze się zastanowić nad wielkością i wyborem okien. Jak wiemy,światło dziennie odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Dlatego też im więcej promieni słonecznych,tym lepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Dla wszystkich,którzy cenią sobie te zalety bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem będzie wybór okien o dużych rozmiarach. Idealnie sprawdzą się okna HST. Są to okna tarasowe czy też balkonowe  o unoszono przesuwnym systemie. Warto zaznaczyć,że moda na tego typu okna przywędrowała do nas znad Morza Śródziemnomorskiego a okna balkonowe są obecnie nowym wyznacznikiem trendów w budownictwie. Są nie tylko modne,ale również bardzo praktyczne. Ich przesuwny charakter sprawia,że podczas otwierania nie zajmują miejsca wewnątrz pomieszczenia,dzięki czemu nie mamy tak wielu ograniczeń w jego aranżacji.

Okna balkonowe posiadają skrzydło przesuwne(ruchome) i skrzydło stałe. Otwierając okno tarasowe skrzydło ruchome przesuwane jest za skrzydło stałe. Ruch ten odbywa się dzięki wbudowanej w podłodze szynie,po której na specjalnych rolkach przesuwane są okna. Dzięki temu bez użycia siły płynnie odtworzyć możemy okno. Jeżeli natomiast chcemy je uchylić,wystarczy zatrzymać przesuwną część a następnie opuścić przy użyciu klamki.

Okna HST będą idealnym połączeniem między pokojem dziennym a tarasem,balkonem czy wejściem do ogrodu. Mimo swoich dużych rozmiarów są praktyczne w użyciu. Ich ogromne przeszklenia sprawiają,że do wnętrza dociera dużo więcej promyków słońca a przestrzeń staje się wizualnie dużo większa.

Dlaczego warto wybrać okna HST?

Okna HST to bardzo dobry wybór. A dlaczego? Jest kilka powodów,dla których warto zdecydować się właśnie na wybór okien tarasowych. Są połączeniem  funkcjonalności z estetyką,a takie połączenie niesie za sobą wiele zalet.

Oto najważniejsze z nich:

Światło.

Odgrywa ono w naszym życiu codziennym istotną rolę,dlatego też  jest dla nas tak bardzo ważne. Dzięki ogromnym szklanym przestrzeniom okien HST zwłaszcza od słonecznej części domu czy mieszkania dociera do wewnątrz dużo więcej promieni słonecznych. Nasze wnętrza są dużo lepiej oświetlone,co wpływa również na nasze lepsze samopoczucie a nasze oczy mogą dodatkowo dłużej odpoczywać od sztucznego światła.

Estetyczny wygląd.

Każdy z nas marzy o funkcjonalnym ale równie pięknym domu. Dzięki oknom balkonowym możemy uzyskać naprawdę powalające efekty. Po pierwsze dzięki nim dom wygląda na bardziej przestrzenny ,po drugie duże okna nadają niepowtarzalny klimat. Są idealnym połączeniem,przejściem między budynkiem a naturą,jaką jest np.ogród. Taka otwarta przestrzeń daje nam poczucie wolności,stajemy się bardziej otwarci na otaczający nas świat.

Świeże powietrze.

Duże okna dają nam więcej możliwości. Przede wszystkim łatwiej i szybciej możemy dzięki nim wietrzyć nasze pomieszczenia. Podczas cieplejszych dni,zwłaszcza w porze letniej mogą one być prawie cały czas otwarte. Okna tego typu będą idealnym połączeniem z werandą czy tarasem,gdzie w ciepłe letnie wieczory można posiedzieć z lampką wina czy z bliskimi przy grillu.

Energooszczędność.

Choć nie wymieniony na samym początku,ale jest to bardzo ważny argument. Wiadomo,że im większe okno,tym większe nasłonecznienie. Jest to bardzo ważne podczas zimnych pór roku,kiedy  korzystamy z ogrzewania. Dzięki naturalnej energii słonecznej możemy nasłonecznić i dodatkowo ogrzać nasz dom,oszczędzając na ogrzewaniu. Oszczędności możemy także szukać w tym wypadku w oświetleniu wnętrza. Kiedy dociera do nas więcej promieni słonecznych,nie potrzebujemy tak intensywnego sztucznego oświetlenia.

Łatwość w utrzymaniu czystości.

Z całą pewnością stwierdzić można,że łatwiejsze w myciu są szyby niż ściany. I chociaż na rynku dostępnych jest wiele plamoodpornych farb i odpornych na ścieranie,to po dłuższym czasie tracą one niestety swoje właściwości. Dlatego też duże okna zajmujące większą bądź całą powierzchnię ściany okazują się bardzo funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Dodaj komentarz