Flip mieszkań – wszystko co warto wiedzieć?

flipping

Na rynku nieruchomości działają sprzedający, pośrednicy, jak również inwestorzy, którzy kupują mieszkanie z myślą o zarabianiu w określonym czasie na jego sprzedaży lub czerpaniu korzyści z jego wynajmowania. Ciekawym podmiotem na rynku nieruchomości jest „flipper”? Co oznacza to pojęcie?

Flipping mieszkań – co to jest?

Zajęcie zarobkowe określone mianem flippingu nieruchomości jest specyficzną formą inwestowania w mieszkania. Sam termin „flipping” pochodzi od angielskiego zwrotu „house flipping”, zaś idea flippowania z powodzeniem jest praktykowana chociażby w Stanach Zjednoczonych. Polega ona na najprościej rzecz ujmując na zakupie nieruchomości w atrakcyjnej cenie i szybkiej jej odsprzedaży z zyskiem. Jest to możliwe głównie dzięki staraniom ze strony kupującego, który remontuje mieszkanie, zwiększa ilość pokoi w nieruchomości, czy wyposaża ją.

Dowiedz się, na czym polega takie niecodzienne inwestowanie w nieruchomości – FlipNaPierwotnym.pl będzie dla ciebie znakomitym źródłem wiedzy o flippingu.

W niektórych przypadkach flipper przeprowadza jedynie prace prowadzące do odświeżenia mieszkania, które pozwalają na zwiększenie jego atrakcyjności w oczach potencjalnych nabywców oraz na automatyczne podniesienie jego wartości. Flippowanie mieszkań jest formą inwestowania kapitału, w wymiarze krótkoterminowym, która pozwala na wypracowanie ponadprzeciętnych zysków, ale najczęściej przy wysokim stopniu zaangażowania inwestora.

Strategie wykorzystywane przy flippingu

Najważniejszym etapem flippingu mieszkań jest zakup nieruchomości po okazyjnej cenie. Flipperzy poszukują nieruchomości, jaka spełniałaby ich wymagania – była tania, czyli jej cena byłaby niższa od rynkowej, a jednocześnie miała potencjał, aby stać się pożądanym przez potencjalnych kupujących nieruchomością.

Podczas flippingu mieszkań należy przyjąć strategię inwestowania określaną jako „kup mieszkanie w dobrej cenie”. Warto poświęcić dużo czasu na wyszukanie prawdziwych okazji cenowych. Być może ktoś chce się szybko pozbyć mieszkania, bo wyjeżdża za granicę, albo otrzymał je w spadku i chciałby je upłynnić. Wprawny flipper, który widzi dany dom lub mieszkanie, może dostrzec, jakie prace musi w nich przeprowadzić dla zwiększenia ich wartości. Chodzi tu o to, aby jak najmniejszym nakładem środków finansowych uzyskać jak największy wzrost wartości nieruchomości.

Dobry plan jest podstawą strategii flippingu mieszkań. Trzeba doskonale wszystko zaplanować, od momentu znalezienia nieruchomości do zakupu, poprzez sfinalizowanie pierwszej transakcji, remont, do sprzedaży. Pamiętajmy, że im szybciej wszystkie prace zostaną wykonane, tym szybciej wypracujemy założony zysk z inwestycji.

Jeśli zależy nam na owocnych negocjacjach przy flippingu mieszkania, na etapie jego zakupu, miejmy w ręce gotówkę. Taki sposób choć połowicznego finansowania jest preferowany przez sprzedających. Będą bardziej skłonni zejść z ceny, jeśli otrzymają od razu pieniądze do ręki, bez oczekiwania na udzielenie kupującemu kredytu przez bank.

Warto jest kupować mieszkania w dobrej, popularnej wśród kupujących lokalizacji. Wtedy z pewnością flipper nie będzie miał problemu ze znalezieniem chętnych do zakupu nieruchomości po jej odnowieniu.

Flipping nieruchomości jest inwestycją krótkoterminową w mieszkanie czy dom, które chcemy sprzedać z zyskiem. Wystarczy trochę kreatywnego myślenia, kapitał pozwalający na zakup mieszkania i na jego remont, aby móc sprzedać odnowioną nieruchomość po wyższej cenie niż wynosi łączny koszt zakupu i prac remontowych.

Dodaj komentarz