Budowa basenu

Budowa basenu

Wielu osobom wydaje się, że budowa basenu to bardzo skomplikowany proces. Okazuje się, że baseny kąpielowe, wykonane przy użyciu nowoczesnej technologii, są nie tylko szczelne, ale także wyróżniają się bardzo estetycznym wyglądem i trwałością. Ogrodowy basen, dostępny jest w sprzedaży w 3 rodzajach. Pierwsze stanowią lekkie konstrukcje, które osadzone są na gruncie wykonanym z podsypki żwirowej lub na płycie betonowej. Do drugiej grupy zalicza się basen ogrodowy żelbetonowy, wyłożony mozaiką lub płytkami. To konstrukcja, która sprawdzi się przy budowie krytych basenów. Jednakże z uwagi na panujące w Polsce warunki klimatyczne, nie jest odpowiednia na zewnątrz. Osoby, które zastanawiają się, jak zrobić basen ogrodowy, mogą wykorzystać do tego celu żywice poliestrowe bądź kompozyty, będące wieloma warstwami tworzyw sztucznych, nakładanych na siebie. Koszt montażu i wybudowania niecki basenu ogrodowego jest uwarunkowany jego wielkością lub kształtem.

Budowa basenu – jak wybrać odpowiednią konstrukcję

Osoby pragnące posiadać basen w domu, mogą zdecydować się na produkty dostępne na naszej stronie internetowej. W naszej stałej ofercie znajduje się basen ogrodowy Markpol, wykonany w innowacyjnej technologii. To produkt w kształcie prostokąta, który można wykonać w dowolnie wybranym rozmiarze. Oferowany przez nas basen ogrodowy może być zrobiony z drewna impregnowanego ciśnieniowo. Dzięki temu nie ma potrzeby tworzenia wylewek betonowych. Na podsypce żwirowo piaskowej ustawia się szkielet, z którego powstanie wybrany basen, wzmocniony rozporami z blach galwanizowanych na gorąco i obity specjalnie zaimpregnowaną sklejką.

Jakie zalety ma basen w ogrodzie, wykonany z ekologicznych komponentów?

Właściciele przydomowych posesji i ogrodów, którzy żyją w stylu eko, często zastanawiają się, jak zrobić basen, przy użyciu komponentów przyjaznych dla środowiska naturalnego. W stałej ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się basen ogrodowy Soleo. Jest on  wykonany wyłącznie z certyfikowanych materiałów, odpornych na działanie agresywnych środków chemicznych. Osoby, które zastanawiają się, ile kosztuje budowa basenu, zrobionego z bloczków betonowych, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że w cenę wliczone jest podstawowe wyposażenie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tej konstrukcji. Budowa basenu wymaga zastosowania do tego celu odpowiednio dobranych materiałów. Powinny one gwarantować jego szczelność i odporność na uszkodzenia mechaniczne, powstające w trakcie codziennej eksploatacji.

 

Dodaj komentarz