Cechy rynku nieruchomości w Polsce

Ostatnich kilka lat było bardzo ciężkich dla rynku hipotecznego w Polsce. Po gwałtownych wzrostach cen nieruchomości nastąpiły istotne korekty, które obecnie doprowadziły do ciekawej sytuacji. Niewiele osób stać na własne mieszkanie, ale jednocześnie coraz więcej osób chce je mieć z powodu niskich cen. Tę sytuację powinniśmy więc wykorzystać, jeśli tylko możemy to zrobić.

Bardzo niskie ceny rynkowe

Po olbrzymiej bańce na rynku nieruchomości przez kilka lat następowała stabilizacja z niewielką tendencją spadkową. Obecnie, po uwzględnieniu inflacji, ceny nieruchomości są mniej więcej na poziomie sprzed 5-6 lat. Dzięki temu możemy dość tanio zakupić wiele lokali. Trzeba też wziąć pod uwagę, że dla części osób jest to idealny moment – niskie ceny w połączeniu z wysoką zdolnością kredytową dają szansę nie tylko na wynegocjowanie dobrych cen mieszkania, ale również bardzo korzystnych warunków. Kredyt hipoteczny Eurobank zaproponuje nam z pewnością z niższą prowizją czy marżą. Dzięki temu kupujący mogą liczyć na podwójną korzyść. Jednak przy zaciąganiu zobowiązań w banku warto dowiedzieć się, jakie Eurobank opinie posiada wśród swoich dotychczasowych klientów. Dotyczy to każdej instytucji finansowej w której zaciągamy większe zobowiązanie.

Niski koszt wykończenia

Oprócz cen nieruchomości zdecydowanie spadły też koszty wykończenia mieszkania. Związane jest to z jednej strony z obniżkami cen materiałów wykończeniowych, z drugiej jednak – mniejsza liczba oddawanych do użytku mieszkań sprawia, że ekipy remontowo-budowlane mają zdecydowanie mniej pracy. To zaś bezpośrednio wpływa na obniżenie cen. Możemy więc dość łatwo wynegocjować korzystne warunki wykończenia naszej nowej nieruchomości. Koszty takiego przedsięwzięcia mogą być nawet o połowę niższe, niż jeszcze kilka lat temu.

Wysoki popyt na nieruchomości na wynajem

Warunki rynkowe sprawiły, że coraz mniej osób w Polsce jest w stanie kupić własne mieszkanie. Jednak w dalszym ciągu chcemy poprawiać swój standard życia, migrujemy ze wsi do miasteczek, z miasteczek do miast. Często też studenci kierują się do dużych ośrodków akademickich, gdzie zwiększają popyt na mieszkania na wynajem. To zaś sprawia, że osoby szukające okazji inwestycyjnych mogą zdecydować się na zakup nieruchomości z przeznaczeniem pod wynajem. Może to być oferta szczególnie ciekawa dla tych osób, które posiadają bardzo wysoką zdolność kredytową. Kupowane na kredyt mieszkanie spłaca się właściwie samo, dzięki wpływom z najmu lokalu.

Dodaj komentarz