Pożyczki pod zastaw nieruchomości – kto może z nich skorzystać?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – kto może z nich skorzystać?

Pojawienie się nowego konkurenta na rynku, kryzys ekonomiczny, sezonowość działalności, ambitne plany rozwoju firmy – to tylko kilka przykładów sytuacji, w których firma może postanowić sięgnąć pod zewnętrzne finansowanie. Nie każde przedsiębiorstwo dysponuje bowiem oszczędnościami, aby w takich przypadkach pokryć wszystkie wydatki (zdarza się również, że oszczędności co prawda istnieją, ale firma nie chce ich naruszać, aby pozostawić sobie pewną poduszkę bezpieczeństwa).

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to zobowiązania firmowe, które nabierają coraz większej popularności. Wiele firm decyduje się skorzystać z nich z uwagi na między innymi atrakcyjne warunki finansowania i dużą elastyczność. Jeśli ktoś usłyszał o tych produktach finansowych i zastanawia się, czy sprawdzą się w jego przypadku, zapewne będzie chciał wiedzieć, komu są one dedykowane. Czy mogą z nich skorzystać tylko duże firmy, czy są dostępne również dla małych i średnich przedsiębiorstw? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są szeroko dostępne

Pożyczkami pod zastaw nieruchomości zainteresowane są firmy z bardzo różnorodnych branż, zarówno mniejsze, jak i większe. W związku z tym wielu przedsiębiorców ucieszy zapewne informacje, że istnieją pozabankowe pożyczki pod nieruchomości osiągalne dla małych i średnich firm, a także dla dużych podmiotów.

Kluczowym aspektem jest wartość nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem pożyczki. Im jest ona wyższa, tym większa będzie maksymalna kwota zobowiązania i szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji.

Nawet małe czy średnie firmy mogą dysponować wartościową nieruchomością (firmową, taką jak biuro czy magazyn, ale też mieszkaniową, na przykład działką), tak więc pożyczki pod zastaw nieruchomości są dostępne także dla nich. Co również niezwykle istotne, jako że tak ważną rolę odgrywa rzeczona nieruchomość, na drugi plan schodzą takie kwestie, jak zdolność kredytowa czy historia kredytowa.

Z tego względu pozabankowe pożyczki pod zastaw są atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i nie mogą liczyć na pozytywną decyzję kredytową w banku.

Jak wziąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Najprostszym sposobem na zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości jest zwrócenie się po pomoc do eksperta, który ma w tym zakresie doświadczenie. Pomoże on w załatwieniu wszelkich formalności, dzięki czemu cały proces powinien przebiec szybko i bezstresowo.

Pożyczki pod zastaw kierowane są między innymi do osób, którym zależy na czasie, w związku z czym nie trzeba obawiać się długiego okresu oczekiwania na decyzję.

Dodaj komentarz