Czego szukać przy zakupie zwijadła do węża paliwowego?

Czego szukać przy zakupie zwijadła do węża paliwowego?

Instalacje zbiorników magazynowych, do których podłączony jest wąż doprowadzający o dużej długości, często mają zwijadła do węży paliwowych, które zapewniają na ich łatwe, wygodne i schludne przechowywanie oraz użytkowanie. Stosowane są głównie tam, gdzie zbiornik znajduje się z dala od punktu dozowania, aby zapewnić, że wąż nie będzie ciągnął się po podłodze po zakończeniu dozowania oleju napędowego, oleju lub AdBlue.

Jakie zwijadła do węży paliwowych znajdziesz na rynku?

Dzisiaj bez trudu znajdziesz zwijadło do węży paliwowych, które są nawijane sprężynowo, co oznacza, że automatycznie zwijają się, a nie trzeba ich ponownie nawijać po użyciu. W szerokiej gamie zwijadeł do węży paliwowych dostępne są modele do oleju napędowego, oleju, AdBlue™, smaru, wody i powietrza w zależności od tego, czego szukasz. W bogatej ofercie online zwijadeł do węży paliwowych znajdują się zarówno wersje otwarte, jak i zamknięte, wersje dostarczane z wężem lub nieosłonięte, dzięki czemu można dodać do tego konkretnego węża.

Wytrzymałe zwijadło do węża paliwowego z napędem sprężynowym – czym się wyróżnia?

Tego rodzaju zwijadła do węży są proste w użyciu i łatwe w instalacji, zwykle zaprojektowane i zbudowane do użytku przemysłowego. Mają wytrzymałą konstrukcję stalową i doskonale sprawdzają się w warsztatach naprawy i konserwacji pojazdów. Zwijadła do węży chronią go przed zaginaniem, strzępieniem i przejeżdżaniem. Przechowywanie węża w ten sposób zapewnia dobre gospodarowanie i zmniejsza ryzyko potknięć, dzięki czemu Twoja firma jest bezpieczniejsza.

Te zwijadła są zwykle projektowane z elastycznymi opcjami montażu, takimi jak montaż na:

  • ścianie,
  • podłodze,
  • suficie.

Ich wytrzymałe rolki umożliwiają płynne podawanie węża we wszystkich kierunkach bez potrzeby obracania bębna. Można też znaleźć je w różnych wersjach – zwijadła są dostępne w różnych rozmiarach i długościach węży.

O czym musisz pamiętać zanim zamówisz zwijadło?

Zwróć uwagę, że sprężyny szpuli zwykle są projektowane dla określonych długości węży. Nie zaleca się umieszczania 50 m węża o mniejszej średnicy na bębnie o długości 30 m. Takie działanie zwykle też powoduje utratę gwarancji. Ogólnie współcześnie zwijadła do węży są skonstruowane tak, aby były mocne i zawierają kilka wspaniałych funkcji, takich jak ramiona rolkowe i krzyżowe usztywnienie, zapewniające najwyższą sztywność i wytrzymałość niezbędną podczas wyciągania dużych długości węża. Ich popularne zastosowania obejmują np. warsztaty konserwacyjne, centra serwisowe, czy zastosowania w przemyśle naftowym i gazowym.

Dodaj komentarz