Kontenery mieszkalne – czy warto zamieszkać w kontenerze? 

Kontenery mieszkalne – czy warto zamieszkać w kontenerze? 

Pomysł mieszkania w kontenerze wydaje Ci się szalony? Nic bardziej mylnego. Jest to co prawda dosyć niekonwencjonalny sposób, ale równie praktyczny i funkcjonalny, co tradycyjnego mieszkanie. A może nawet bardziej. Jakie zalety mają kontenery mieszkalne? Z całą pewnością atrakcyjna jest ich cena. W dodatku po odpowiednim przystosowaniu można mieszkać w nich cały rok. Jeśli więc marzysz o własnym domu, to postaw na kontenery mieszkalne od https://boxtainer.pl/. Dlaczego warto zamieszkać w kontenerze? 

Kontenery mieszkalne – atrakcyjna cena i mobilność

Marzysz o własnym domu, ale ograniczone środki finansowe stanowią przeszkodę? Odkładanie na własne M jest czasochłonnym przedsięwzięciem. Co więcej, na odkładaniu się nie kończy. Musimy także czekać (nierzadko nawet kilka lat) na ukończenie budowy i oddanie domu do użytku. Nawet jeśli kupujemy dom z drugiej ręki, to zazwyczaj czeka nas gruntowny remont. Podobnie w przypadku mieszkania, którego cena wcale nie jest wiele niższa. Zdarza się także, że i większa. Alternatywą dla powyższych nieruchomości są kontenery mieszkalne. 

Choć w Polsce mieszkanie w kontenerze wydaje się jeszcze nieco szalone, to na przykład Skandynawowie urządzają się tak od lat. W stolicy Norwegii, czy Szwecji mieszkanie w kontenerze w centrum miasta jest na porządku dziennym. Co więcej, mieszkania te są estetyczne i idealnie wpasowują się w nowoczesną architekturę. Jakie zalety ma kontener mieszkalny? Przede wszystkim jest to dużo tańsze rozwiązanie, niż tradycyjna inwestycja. Cena kontenera jest niższa, ale nawet po dodaniu kosztów przystosowania i urządzenia, dalej wychodzimy na plus. Jeśli więc marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie chcesz latami odkładać na kredyt, to kontener mieszkalny będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Kontener mieszkalny jest mobilny. I dla wielu osób jest to kolejna zaleta. Jeśli nie chcemy osiedlać się na stałe w jednym miejscu, to kontener będzie świetną propozycją. Tym sposobem dom możemy zabrać ze sobą. Co więcej, żeby postawić kontener mieszkalny, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Możemy więc nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także czas związany z dopełnieniem formalności.  

Czy w kontenerze można mieszkać cały rok? 

Kontenery mieszkalne są odpowiednio przystosowane do użytkowania przez cały rok. W pierwszej kolejności do kontenera doprowadza się wodę. Na ścianach montowana jest także instalacja elektryczna oraz gazowa, jeśli taką chcemy. Następnie ściany zostają ocieplone i wyrównane. W efekcie wnętrze kontenera wygląda, jak normalny dom, w którym możemy mieszkać przez cały rok. 

Kontenery mieszkalne są w pełni funkcjonalne i co ważne, estetyczne. Ich wystrój zależy całkowicie od nas. Nic nas przy tym nie ogranicza. Wielkość jednego kontenera mieszkalnego odpowiada kawalerce. W środku zmieści się pokój z aneksem kuchennym oraz łazienka. Jeśli natomiast zależy nam na większej ilości miejsca, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ze sobą kilka kontenerów. W ten sposób możemy uzyskać dom rodzinny, a nawet piętrowy. 

Dodaj komentarz