Czy warto mieć w łazience dozownik na ręcznik papierowy?

Czy warto mieć w łazience dozownik na ręcznik papierowy?

Nie ma chyba bardziej nieprzyjemnego uczucia, niż świeżo umyte ręce i zdziwienie, że nie mamy gdzie ich osuszyć. Łazienki, w których nie występuje dozownik na ręczniki papierowe to prawdziwy koszmar każdego z nas. A czy twoja łazienka posiada kompletne wyposażenie, które czyni jej użytkowanie dobrym i wygodnym? Jeśli w łazience do tej pory nie został zamontowany podajnik ręczników papierowych, to najwyższa pora to zmienić. Dlaczego?

Przekonaj się, dlaczego warto mieć dozownik na ręczniki papierowe

1. Oszczędność – ręczniki papierowe, które wydziela podajnik zużywane są znacznie wolniej niż te, które można brać garściami z kupki. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na elektryczny podajnik ręczników papierowych, to każdorazowo będzie wydawany tylko jeden listek, a nie na przykład dziesięć, jeśli ktoś chwyci je całą garścią. Stosowanie tego rozwiązania pozwala w krótkim czasie zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy, szczególnie wtedy, jeśli masz w obiekcie kilka łazienek i każda z nich zostanie wyposażona w taki podajnik.

2. Higiena – nie ma wątpliwości, że ręczniki szczelnie zamknięte w podajniku są znacznie bardziej higieniczne od tych, do których każdy ma nieograniczony dostęp. Podajnik na ręczniki papierowe chroni je przed zawilgnięciem, kurzem oraz innego rodzaju zanieczyszczeniami, które można spotkać w każdej łazience. Pozwala również znacznie bardziej precyzyjnie kontrolować szybkość, z jaką taki ręczniki się zużywają.

3. Wygoda – z pewnością wiesz jak niewygodne jest wyszarpywanie ręczników z manualnego podajnika, jeśli zaklinowały się w jego wnętrzu. Sposobem aby takich przypadków uniknąć, jest stosowanie ręczników ZZ. Można również pójść o jeden krok dalej i wykorzystać automatyczny dozownik na ręczniki papierowe. Jest on podłączony do instalacji elektrycznej. We wnętrzu urządzenia znajduje się specjalne urządzenie podawcze, które odmierza po jednej sztuce ręcznika, a następnie wysuwa ją przez szczelinę w dole urządzenia. Taki sposób podawania ręczników, pozwala ograniczyć ich zużycie o nawet 80%!

Gdzie zainstalować podajnik na papier do rąk?

Logicznym wyborem do każdej łazienki będzie miejsce, w pobliżu umywalki. Należy ograniczyć odległość dzielącą strefę mycia rąk od miejsca, w którym można uzyskać taki ręcznik. Dzięki temu uniknie się zalewania podłogi wodą, ściekająca z dłoni. W niektórych łazienkach, tych istniejących, dozownik na ręczniki papierowe będzie montowany w pobliżu gniazdka elektrycznego. Przynajmniej wtedy, kiedy zdecydowaliśmy się na wykorzystanie takiego rodzaju urządzenia.

Trwałość dozowników

Który pojemnik na papier do rąk będzie dla nas najtrwalszym wyborem? Z pewnością te manualne, przeznaczone na ręczniki ZZ. Nie ma bowiem w nich części ruchomych, które mogłyby się zużywać podczas korzystania lub wyciągania ręczników. Jedynym ruchomym elementem jest w tym przypadku zdejmowana klapa, przez którą umieszcza się wewnątrz urządzenia zapas ręczników. Podajniki wykonane z metalu, zapewniają jeszcze większą żywotność niż te, do produkcji których użyto miękkiego i łamliwego plastiku.

Dodaj komentarz