Design i funkcjonalność kluczowymi atutami nowoczesnych foteli

Wszyscy mamy co najmniej jeden nowoczesny fotel w naszym domu, ponieważ meble te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort i elegancję przestrzeni. Nowoczesny fotel jest wyściełany, podobnie jak oparcie, może być wyposażony w podłokietniki lub bez. W porównaniu z klasycznym krzesłem, fotel jest niższy i szerszy, dzięki czemu siedzący na nim mogą przyjąć mniej sztywną pozycję. Jednak zrozumienie, jaki fotel będzie najbardziej odpowiedni, nie zawsze jest łatwe, ponieważ istnieje wiele typów foteli o różnych kształtach i kolorach, obrotowych, stacjonarnych lub designerskich. Do tego dochodzi poziom komfortu, który chcesz osiągnąć, i który, jak wiemy, jest czynnikiem niezwykle subiektywnym. Wybierając fotel, należy wziąć pod uwagę jego estetykę, czy harmonizuje z resztą wnętrza, czy spełnia nasze potrzeby i jest praktyczny.
Na rynku dostępne są różne typy nowoczesnych foteli, które można podzielić ze względu na materiał pokrycia, konstrukcję i funkcję.
Nowoczesne fotele stacjonarne
Jest to model nowoczesnego fotela bez ruchomych części, a można go spotkać w praktycznie nieskończonej różnorodności stylów. Stacjonarny nowoczesny fotel jest najbardziej rozpowszechniony i ma najstarszą historię. W rzeczywistości narodziła się ona w średniowieczu, a następnie rozwinęła w latach 1600 i 1700 wraz z historycznym modelem Ludwika XVI.
Na rynku można znaleźć fotele stacjonarne wykonane z różnych materiałów, zarówno jeśli chodzi o konstrukcję nośną, czyli drewno, drewno i metal, wiklinę, tworzywa sztuczne, jak i o obicia, które mogą być bawełniane, satynowe, jedwabne, z mikrofibry i wiele innych.
Nowoczesne fotele mogą być z obiciem lub bez, ale w każdym przypadku jest to niezwykle wszechstronny mebel, zdolny do uzupełnienia salonu wraz z jedną lub dwiema sofami, ale także sypialni.
Fotele nowoczesne obrotowe i biurowe
Produkowane są również nowoczesne fotele obrotowe, wykonane na bazie drewna lub metalu, które mogą być z kolei stałe lub mobilne, które wyposaża się w kółka. Ten typ nowoczesnego fotela doskonale nadaje się do współczesnych salonów i otwartych przestrzeni, dzięki swoim stonowanym liniom, kształtom i modnym materiałom.
Kiedy myślisz o fotelu, automatycznie przychodzi Ci na myśl przestrzeń mieszkalna. Jak już wspomniano, nowoczesny fotel może być również umieszczony w sypialni, ale nie jest to jedyne środowisko związane z tym typem mebla. Odpowiedni biurowy fotel obrotowy może znacznie podnieść poprzeczkę komfortu dla osób, które zazwyczaj spędzają wiele godzin za biurkiem. Takie fotele obrotowe mają konstrukcję stalową lub aluminiową, najczęściej pokryte są skórą lub ekoskórą, są ergonomiczne i w niektórych miejscach, takich jak zagłówek i podłokietniki, posiadają wzmocnienia, które przyczyniają się do tego, że pobyt w biurze staje się komfortowy.
Nowoczesne materiały na fotele
W ofertach producentów można znaleźć szeroki wybór nowoczesnych i designerskich foteli, które mogą zadowolić każdego pod względem gustów i potrzeb. Siła nowoczesnego fotela tkwi nie tylko w jakości konstrukcji, ale także w materiałach obiciowych, a może to być:
– SKóRA. Fotel tapicerowany skórą to gwarancja trwałości i odporności. Nowoczesne fotele ze skóry naturalnej lub kolorowej można poddać specjalnym zabiegom, które w żaden sposób nie wpływają na ich właściwości.
– ECO SKóRA. Jest to skóra zwierzęca, poddana procedurom, które wymagają użycia roztworów chemicznych o zerowym wpływie na środowisko. Skóra ekologiczna posiada cechy trwałości i miękkości równe skórze garbowanej metodami tradycyjnymi.
– TKANINA. Jeśli chodzi o ten rodzaj tapicerki, ogrom asortymentu pozwala wybrać odpowiedni i z osobliwymi cechami, co pozwala na 100% personalizacje wybranego fotela. Istnieją tkaniny plamoodporne i odporne na zwierzęta, tkaniny nadające się do prania w pralce, takie jak bawełna lub takie jak aksamit, które są bardziej delikatne, ale równie pełne uroku.
– MATERIAŁY PLASTIKOWE. Wytwarzane z nich nowoczesne fotele charakteryzują się pojedynczą bryłą, jakby były rzeźbami wykonanymi z kamiennego bloku. Idealne dla młodych i dynamicznych kontekstów, nowoczesne fotele z tworzywa sztucznego są bardzo łatwe do czyszczenia za pomocą zwykłych detergentów, a także odporne na warunki atmosferyczne, dlatego świetnie nadają się do ogrodów, tarasów i miejsc publicznych.
– WIKLINA. Nowoczesne fotele wiklinowe reprezentują klasykę tarasów i ogrodów. Są ultralekkie, bardzo odporne na wstrząsy i duże ciężary, ale uwaga na wodę. Wiklina, jako materiał pochodzenia roślinnego, ulega zniszczeniu pod wpływem działania czynników atmosferycznych.
Ostatnim, ale nie najmniej ważnym czynnikiem przy wyborze fotela, jest czynnik wyściełania. Tapicerka jest decydująca przy wyborze nowoczesnego fotela do naszego salonu. Zazwyczaj obicia nowoczesnych foteli wykonane są z poliuretanu, lateksu, gumy piankowej, a także, co jest obecnie rzadkością, z gęsiego puchu. Pierwsze trzy materiały wyściełające znane są z właściwości hipoalergicznych i antyroztoczowych, charakteryzują się bardzo wysokim poziomem miękkości. Z drugiej strony, gęsi puch jest bezkonkurencyjny pod względem miękkości, ale może być problematyczny dla alergików.

Dodaj komentarz