Do czego wykorzystujemy taśmy kominowe? 

Domy kopułowe co warto wiedzieć?

Realizacja dachu to bez wątpienia jeden z najbardziej kluczowych elementów podczas budowania dachu. Nie ma co do tego wątpliwości, że prawidłowo wykonany dach jest gwarancją na najwyższy komfort i spokojny sen mieszkańców. Dekarze i osoby podejmujące się wykonania doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jakość dachu jest w pełni uzależniona nie tylko od umiejętności realizatora, ale również od zastosowanych materiałów i niezbędnych akcesoriów. Jednym z nich jest bez wątpienia taśma kominowa, bez której nie bylibyśmy w stanie wykonać zadania poprawnie.

Taśma kominowa – dlaczego jest istotna?

Taśma kominowa to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ pełni funkcję uszczelniającą. To właśnie taśmą przykrywamy wszystkie szczeliny, zapewniając całej konstrukcji szczelność. Bardzo ważne jest, aby sięgać wyłącznie po taśmy kominowe najwyższej jakości, bo tylko one zapewnią nam gwarancję na to, że dach będzie doskonale uszczelniony. Taśmy wątpliwej jakości dadzą o sobie znać bardzo szybko, co w efekcie może skończyć się bardzo kosztownymi usterkami.

Choć nazwa sugeruje, że takowe taśmy są przydatne wyłącznie przy obróbce kominów, to jednak dobrej jakości taśma będzie doskonałym rozwiązaniem również podczas uszczelniania innych elementów dachu. Nie zmienia to jednak faktu, że najczęściej sięgamy po nią, by zabezpieczyć prawidłowo komin. Tego rodzaju taśmy mocowane są wokół komina w odpowiednim porządku. Powinna znaleźć się przede wszystkim na stykach dachu z kominem, ponieważ te miejsca są najbardziej newralgiczne. Podobnie jak w przypadku wszystkich taśm dekarskich i w tym przypadku liczy się przede wszystkim zabezpieczenie elementów znajdujących się pomiędzy pokryciem dachu i poszczególnymi elementami konstrukcji.

Jakie są rodzaje taśm kominowych?

Na rynku znajdziemy całe mnóstwo taśm kominowych, które są promowane jako najlepsze rozwiązanie dla osób przymierzających się do właściwej obróbki komina. Warto jednak przed zakupem wyposażyć się w porcję przydatnej wiedzy, by ostatecznie faktycznie sięgnąć po produkt z najwyższej półki. Zdecydowanie nie należy oszczędzać na tego rodzaju akcesoriach. Jednorazowa większa inwestycja jest znacznie lepszym pomysłem aniżeli bezustanne naprawianie szkód wynikających z nieszczelności.

Największym uznaniem cieszą się ołowiane taśmy kominowe. Są niezwykle wygodne i nie sprawiają żadnych problemów podczas realizacji. Jedną z największych zalet tego rodzaju taśm jest fakt, iż są one uodpornione na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie reagują na promieniowanie UV i są również bardzo odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Ze względu na solidną warstwę kleju butylowego, niezwykle mocnego, nie trzeba obawiać się, że taśma w najmniej oczekiwanym momencie zacznie odchodzić. Warto wziąć pod uwagę również taśmy kominowe aluminiowe. I w tym przypadku mamy do czynienia z produktem o wspaniałych właściwościach. Taśmy tego typu są bardzo solidne i uodpornione zarówno na działanie gorących, jak i bardzo niskich temperatur.

Dodaj komentarz