Mieszkanie dla freelancera – co jest w nim najważniejsze?

Mieszkanie dla freelancera – co jest w nim najważniejsze?

Jeszcze do niedawna poszukując mieszkania na wynajem, skupialiśmy się głównie na jego wielkości, liczbie przyszłych lokatorów, oferowanym standardzie i okolicy. Oczywiście, te czynniki nadal odgrywają znaczącą rolę podczas wyboru lokalu. Jednak coraz bardziej zaczyna liczyć się również to, czy dana przestrzeń nadaje się do pracy zdalnej.

Komfortowa praca online

Dlaczego odpowiednio dobrane mieszkanie dla freelancera lub innej osoby wykonującej swoje obowiązki zdalnie jest tak ważne? Mogłoby się wydawać, że możliwość pracy w systemie online to olbrzymi komfort. I rzeczywiście, często tak jest. Nie oznacza to jednak, że takie rozwiązanie nie ma swoich wad.

Po pierwsze, w przypadku, gdy mieszkanie wynajmuje kilka osób, własny pokój staje się dla freelancera jeszcze ważniejszy, niż przedtem. Chodzi nam już bowiem nie tylko o zachowanie prywatności, ale także o przestrzeń, w której będziemy mogli spokojnie wykonywać swoje obowiązki. A przecież trudno mówić o produktywnej pracy w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków przez naszych znajomych.

Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli mieszkanie dla freelancera wynajmujemy samodzielnie, oddzielenie przestrzeni wypoczynkowej od biura jest niezwykle ważne. Ma to zarówno psychologiczne, jak i organizacyjne uzasadnienie. Wydzielony pokój lub przynajmniej kącik biurowy, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne materiały, ciszę i porządek, jest na wagę złota.

Mieszkanie dla freelancera – udogodnienia

Co zatem powinno znaleźć się w mieszkaniu dla freelancera? Oprócz wspomnianej przestrzeni służbowej, bardzo ważne są jeszcze inne elementy, a wśród nich:

  • prawidłowe oświetlenie; istotne szczególnie ze względu na ilość czasu, którą spędzamy przed ekranem, w zamkniętym pomieszczeniu,
  • przyjazna aranżacja wnętrza; dla naszego komfortu olbrzymie znaczenie mają kolory, dodatki, umeblowanie i rośliny doniczkowe,
  • miejsce do przechowywania dokumentów i innych materiałów służbowych oraz ewentualnego sprzętu,
  • swobodny dostęp do kontaktów i urządzeń przydatnych podczas pracy.

Wynajem mieszkania z Urban Home

Jeśli poszukujesz idealnego mieszkania dla freelancera, nie męcz się dłużej z prywatnymi właścicielami i nietrafionymi lokalami. Zdecyduj się na współpracę z Urban Home. Dzięki pomocy przedstawicieli firmy znajdziesz idealne mieszkanie we Wrocławiu lub Warszawie, sprzyjające pracy zdalnej. Budynki przeznaczone na wynajem zostały wzbogacone o przestrzeń coworkingową. Z pewnością docenią ją osoby, którym ze względu na pracę zdalną brakuje kontaktów międzyludzkich i tradycyjnego, biurowego gwaru.

Dodaj komentarz