Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży pozwala na szybsze znalezienie kupca oraz daje możliwość większego zarobku. Można samodzielnie przygotować nieruchomość lub zlecić to zadanie profesjonalnemu pośrednikowi, który dodatkowo weźmie na siebie formalności związane ze sprzedażą. Odpowiednie przygotowanie mieszkań na wynajem ma nawet swoją profesjonalną nazwę – Home Staging.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – od czego zacząć?

Proces sprzedaży nie powinien się rozpoczynać, zanim mieszkanie nie zostanie gruntowanie wysprzątane. Należy nie tylko umyć okna, firanki czy wytrzepać dywany. Warto pozbyć się rzeczy zbędnych, które zagracają przestrzeń. Może będzie to niepotrzebna półka czy regał albo jakiś zużyty sprzęt elektroniczny. Nie warto “upychać” akcesoriów po szafach, szczególnie jeśli nie będą one już przydatne. Odpowiednio przygotowana przestrzeń ma ogromne znaczenie w sprzedaży, tworzy bowiem wrażenie przestronności, a dodatkowo zadbane mieszkanie znacznie lepiej się prezentuje w oczach potencjalnego nabywcy. Warto się zastanowić również nad odświeżeniem koloru ścian – zakup farby i samodzielne pomalowanie nie wiąże się z dużym kosztem, a może znacząco poprawić wizerunek mieszkania. Kiedy ściany są porysowane czy poplamione, malowanie wydaje się wręcz konieczne.

Jak przygotować mieszkanie, by dobrze się sprzedało?

Kolejny krok to przygotowanie ogłoszenia – należy wykonać zdjęcie mieszkania, dbając nie tylko o odpowiednią przestrzeń, ale również o optymalne światło. Zaleca się wykonywać zdjęcie mieszkania w świetle dziennym lub z dodatkowym sztucznym oświetleniem (warto wymienić żarówki na mocniejsze). W ofercie należy zaprezentować każde pomieszczenie mieszkania z podaniem metrażu, zalet nieruchomości (otoczenie, komunikacja miejsca w okolicy, budownictwo). Skorzystanie z usług pośrednictwa nieruchomości może być rozsądnym rozwiązaniem, które pozwoli na sprawną sprzedaż mieszkania i to w pełni bezpiecznie. Agent bazując na własnym doświadczeniu podpowie w jaki sposób zaprezentować nieruchomość z najlepszej strony, może nawet zająć się tworzeniem ogłoszenia oraz obsługą interesantów. Dzięki temu sprzedający ma na głowie znacznie mniej obowiązków, a agenci nieruchomości potrafią znacznie szybciej sprzedać mieszkanie i to w dobrej cenie. Agent nieruchomości odpowiada również za bezpieczeństwo transakcji, sprawdza stan prawny nieruchomości, jednocześnie nie może działać na szkodę zarówno sprzedającego, jak i kupującego mieszkanie – musi więc pracować bezstronnie.

Dodaj komentarz