Jakie rolety wybrać do spiżarni, przedpokoju i jadalni ?

Jakie rolety wybrać do spiżarni, przedpokoju i jadalni ?

Wielu konsumentów którzy chcą zdrowo się odżywiać i wybierają naturalną i ekologiczną żywność, szybko napotyka na taki problem: jak ją odpowiednio przechowywać. Oczywiście podstawą są lodówki, jednak pewnych rzeczy nie da się tam składować, na przykład pomidorów. Pomidory z chłodni tracą bardzo szybko na smaku i jakości, stają się mało wartościowe. Proponuję w takim razie system pomieszczeń, spiżarni, który wyposażony jest w rolety:

Spiżarka, znana także jako miejsce przechowywania żywności. Najważniejszy element każdego składu z jedzeniem i składnikami do przygotowywania posiłków. W niej powinno być dużo miejsca, a ponieważ pomieszczenie jest duże, jednocześnie będzie miało ono ściany na których zmieści się wiele okien. Okna te zostaną zabezpieczone roletami Łódź, najlepiej antywłamaniowymi. Te rolety dadzą nam nie tylko zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, uaktywniających się na skutek ekspozycji na światło słoneczne, ale także pozwolą częściowo regulować temperaturę latem. Zwykłe zasłony nie zmienią temperatury nagrzewania pomieszczenia, ale rolety sprawią, że będziemy mogli latem przyjemnie chłodzić składzik, a zimą łatwiej go ogrzewać, gdyż dodają swój współczynnik ciepła i izolują odpowiednio pomieszczenie. W takim pokoju będzie można nie tylko przechowywać półprodukty, ale nawet przebywać, na przykład urządzając tam biuro lub pomieszczenia dla pracowników. Warto zadbać o wygląd spiżarni.

Przedpokój: Nie ma tu za dużo do powiedzenia, jednak warto wiedzieć, że wygląd przedpokoju może wpływać na to, jak oceniane jest później całe mieszkanie albo biuro, dlatego warto zadbać w nim o dobry wystrój wnętrz. Dzięki temu każdy kto odwiedzi nas i będzie chciał zobaczyć zapasy zdrowej żywności, będzie widział, że zależy nam na wszystkim i skoro potrafimy zadbać o magazyn to na pewno składniki jakie w nim składujemy także będą zadbane i wysokiej jakości. Nie interesuje się za bardzo co powinno się tam znajdować, to nie ma zresztą bardzo duże określenia, podobnie jak inne pomieszczenia, a więc nie jest to jednak takie ważne jak jadalnia i pomieszczenie główne i osłony okienne które polecam w nich zainstalować. Oprócz tego warto zadbać, aby w przedpokoju było ładne oświetlenie.

Jadalnia: Biuro jest miejscem w którym spożywamy posiłki. Dlatego trudno dziwić się, że chcemy aby wyglądała dobrze i reprezentacyjnie. Dzięki temu, będziemy mogli jeść ze smakiem. Rolety ponadto uchronią nasze okna przez gazami z zewnątrz i spalinami, co wpływa na zdrowotne właściwości naszego jedzenia. Jaki kolor zasłon okiennych najlepiej dobrać do jadalni? Osobiście polecam ekologiczne, zielone lub lekko brązowe barwy, które dobrze komponują się z meblami i podłogami. Nasi goście będą również zadowoleni gdy zobaczą jak ładnie wygląda nasze pomieszczenie. Dodatkowo, możemy ich zaskoczyć nowoczesnymi systemami sterowania rolet przez mechanikę lub elektronikę, albo bardziej oldschoolowo wybrać zwykłe sznureczki, które przesuwane podnoszą i opuszczają zabezpieczenia okien. Pytano mnie także kiedyś czy są one kuloodporne. Prawdę mówiąc nie wiem, ale jeżeli ktoś uważa, że jest to niezbędne i nie czuje się bezpiecznie w swojej jadalni, to dlaczego miałby nie spróbować. Moje są aluminiowe i wyglądają na bardzo mocne, więc na pewno są antywłamaniowe. A czy mogą powstrzymać serię, to nie wiem, ale warto zapytać jakiegoś doświadczonego montera.

Dodaj komentarz