Mała łazenka a kabiny prysznicowe

Mała łazenka a kabiny prysznicowe

Ktokolwiek, kto próbował wymyślić najlepsze możliwe rozwiązanie dotyczące sposobu aranżacji przestrzeni wewnątrz łazienki z pewnością wie, że nie obędzie się tutaj bez przynajmniej kilku trudnych decyzji w kwestii wyboru konkretnych elementów wyposażenia łazienkowego dopasowanego do naszych potrzeb. Wspomniany wybór jest nawet trudniejszy dla osób będących posiadaczami niezbyt wielkich łazienek. W ich przypadku bowiem zazwyczaj bardzo trudno jest pogodzić się z myślą, że w ich łazience nie ma miejsca na jakąkolwiek standardową wannę i że trzeba przede wszystkim mieć na uwadze sprawę ekonomii przestrzennej.

Rzecz jasna jeśli spośród dostępnych dla nas możliwości arbitralnie wykluczymy wszystkie wanny, to pozostaniemy z naprawdę niewieloma opcjami: możemy się więc w takiej sytuacji zdecydować albo na instalację małej wanny( wielkością odpowiadającej typowemu brodzikowi ), albo na „przeróbkę” łazienki w mokry pokój( rekomendowane dla naprawdę malutkich łazienek ), albo na zamontowanie kabiny prysznicowej( standardowej lub półokrągłej – wybór należy do nas ). Gdyby przeprowadzić ankietę, to najpewniej okazałoby się, że znakomita większość respondentów wybrałaby tę ostatnią opcję i rzeczywiście wydaje się to być najlepsza możliwość spomiędzy wyżej wymienionych.

Kabiny prysznicowe są niezwykle efektywne pod względem wymagań co do przestrzeni podłogowej szczególnie w małych łazienkach, jednak w tego rodzaju pomieszczeniach ja osobiście sugerowałbym wybór kabiny kompaktowej – są one równie funkcjonalne i praktycznie tak samo wygodne dla przeciętnego użytkownika, jak kabiny tradycyjne, a przy tym wymagają mniej miejsca na podłodze, co jest bardzo istotne w kontekście faktu, że w małych łazienkach każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest naprawdę ważny. To właśnie jest zapewne przyczyną rosnącej popularności tego typu kabin pomiędzy posiadaczami niewielkich łazienek. Niemałe znaczenie ma też w tym wypadku możliwość zakupu kabiny wyposażonej w rozmaite funkcje dodatkowe, jak masaż przy pomocy bicza wodnego czy sauna parowa, które obsługuje się i uruchamia jednym kliknięciem na panelu baterii łazienkowej.

Dodaj komentarz