Czy warto zainwestować w wirutalne biuro?

Prestiżowy adres firmy to marzenie każdego przedsiębiorcy. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na to, aby wynająć biuro w takiej lokalizacji. Co więcej, nie brakuje przedsiębiorców, który w ogóle nie potrzebują przestrzeni biurowej. Czy w takiej sytuacji trzeba zrezygnować prestiżowego adresu? Nic bardziej mylnego, ponieważ można wynająć biuro wirtualne. Czym jest wirtualne biuro i dlaczego warto je wynająć? Jakie daje korzyści poza prestiżowym adresem? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielamy w poniższym artykule.

Biuro wirtualne – czym jest?

Mianem biura wirtualnego określa się adres firmowy, pod którym nie mieści się siedziba danego przedsiębiorstwa. Innymi słowy przedsiębiorca wynajmuje adres wraz ze skrzynką pocztową, jednak działalność prowadzi w innym miejscu. Wynajem takiego adresu ma sens z tego względu, iż gdzieś trzeba przecież zarejestrować firmę. Przedsiębiorca może natomiast pracować z domu, jeśli jego działalność mu na to pozwala, nie ma zatem sensu wynajmować wtedy normalnego biura. Jednocześnie mało kto chce rejestrować firmę pod adresem domowym. Po pierwsze wygląda to bardzo nieprofesjonalnie. Po drugie natomiast, efektem takiego działania są sterty korespondencji firmowej zalegające w prywatnej skrzynce pocztowej. Co więcej, jak już wspomniano we wstępie, wirtualne biuro w prestiżowym adresie to wizerunkowa korzyść dla firmy.

Korzyści z wynajmu biura wirtualnego

Prestiż to nie jedyny argument przemawiający za wynajmem wirtualnego biura. Jakie jeszcze korzyści daje ten ruch? Z pewnością należy w tym miejscu wskazać na możliwość skorzystania z wielu usług dodatkowych. Firmy, które zawodowo zajmują się wynajmowaniem biur wirtualnych, oferują szereg usług, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Podstawowa usługa dodatkowa to obsługa poczty. Przedsiębiorca nie musi już więcej odbierać swoich listów, gdyż zrobi to za niego pracownik firmy wynajmującej biuro wirtualne. Co więcej, wykona on skany dokumentów, a następnie wyśle je do klienta. Jednak jak się okazuje, to tylko jedna z wielu usług dodatkowych oferowanych przy okazji wynajmu biur wirtualnych.

Kolejna usługa, z której często można skorzystać, to krótkoterminowy wynajem przestrzeni konferencyjnej lub biurowej. Ofertę taką posiadają firmy, które udostępniają biura wirtualne pod adresem swojej własnej firmy. Wygląda to w ten sposób, że dana firma, dysponująca przestrzenią biurową, oferuje klientom wynajem biur wirtualnych pod adresem biurowca, w którym się mieści. Klienci mogą w takim wypadku korzystać z sali konferencyjnej w danym biurowcu, a często również z fizycznych biur. Niemniej jednak możliwość korzystania z fizycznego biura zawsze jest mocno ograniczona. Usługa może polegać na możliwości korzystania z biura przez kilka godzin w tygodniu lub też konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty.

Biuro wirtualne to ciekawe rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie prestiżowego adresu firmowego niskim kosztem. O ile dla niektórych przedsiębiorców jest to opcja warta rozważenia, o tyle dla niektórych jest to wręcz konieczność. Mowa tutaj choćby o przedsiębiorcach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy pracują w domu, jednak nie chcą tam rejestrować swojej firmy.

Dodaj komentarz