Jakie zastosowania w budownictwie mają różne rodzaje podnośników?

Jakie zastosowania w budownictwie mają różne rodzaje podnośników?

Firmy budowlane otrzymują różnego typu zlecania zdarza się, że większość prac muszą wykonywać na pewnej wysokości. Do takich prac wykorzystywane są podesty robocze usprawniające wykonywanie zadań, tych prac, które znajdują się poza zasięgiem naszych rąk. Urządzenia te zwykle są wykorzystywane przez firmy budowlane przy wszelkich pracach montażowych i serwisowych.

Podnośniki ruchome mogą służyć do przemieszczania osób jak również materiałów na określoną wysokość zarówno w pionie jak i poziomie.

Zbudowane są z platformy potocznie zwanej “koszem” ten zaś jest zawieszony na ciągniku lub podnoszony na dźwigniku.

Ze względu na swoje przeznaczenie i cechy konstrukcyjne podesty ruchome dzielą się na następujące grupy:

Podesty ruchome wiszące

Znajdują głównie zastosowanie przy pracach elewacyjnych takich jak malowanie, czyszczenie, oklejanie oraz wykonywanie inspekcji kontrolnych, konserwacji wysokich budynków, konstrukcji stalowych, mostów, kominów i innych budowli.

Podesty ruchome masztowe

Składają się z podestu roboczego masztu (jednego bądź dwóch) po którym porusza się platforma robocza. Podesty ruchome masztowe mogą być użytkowane przez jedną lub więcej osób wykonujących na nich pracę. Wykorzystywane są do prac murarsko-tynkarskich, montażowych przy elewacjach, przy ocieplaniu budynków.

Podesty ruchome przejezdne

Jest to konstrukcja podwozia, platformy roboczej oraz konstrukcji nośnej połączonej z podwoziem, na której zamontowana jest platforma robocza.

Podesty ruchome przejezdne są stosowane w trakcie prac montażowych konstrukcji dachowych, konserwacyjnych przy elewacji, odśnieżania dachów, usuwania sopli, prac pielęgnacyjnych, np. przycinanie drzew, montażu zabezpieczeń przeciw gołębiom a także w ratowaniu zwierząt na wysokościach.

Zalety wykorzystania podestów

Podesty ruchome w budownictwie to nowoczesne rozwiązanie usprawniające pracę wykonywaną na wysokości. Takie rozwiązanie to także bezpieczeństwo dla samego operatora dźwigu. Nowoczesne podesty robocze są wyposażone w powierzchnie antypoślizgowe i wodoodporne oraz dodatkowe zabezpieczenia, które bardzo się przydają w codziennej pracy operatora.

Dodaj komentarz