Mały ale komfortowy dom

Wymarzony dom to przytulna atmosfera, poczucie prywatności oraz wygoda. Czy dom, który ma spełniać takie oczekiwania, musi się jednocześnie wyróżniać znacznymi rozmiarami? Nie!

Mały, za to komfortowy

Wystarczy przejrzeć nowatorskie projekty domów, by szybko przekonać się o jednym-wygodny dom wcale nie musi zajmować zbyt wielkiej powierzchni. Dziś małe domy mogą być równie komfortowe, jak okazałe rezydencje. Choć mają mniejszy metraż, mogą się pochwalić urokiem i niepowtarzalnym klimatem. By mały dom zapewniał swym mieszkańcom dogodne warunki, nie trzeba przecież wiele. Podstawa to dobre rozplanowanie poszczególnych pomieszczeń. A dzięki kreatywności polskich projektantów na brak ciekawych rozwiązań nie można narzekać.

Małe domy-jakie rozwiązania są tu najbardziej popularne?

W projektach domów o niewielkich rozmiarach ważna jest troska o rozsądne wydzielenie poszczególnych pomieszczeń oraz o stworzenie takiego układu wnętrz, który pozwoli maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Jest to doskonale widoczne m. in. w tych domach, w których urządza się szereg mniejszych pokoi i sypialni na poddaszach. W takim przypadku na parterze zazwyczaj znajduje się salon, kuchnia i jadalnia, z kolei na poddaszu-prywatne pokoje i sypialnie. Ciekawym rozwiązaniem są też te domy, które posiadają własny garaż, a nad nim-dodatkowe pomieszczenie mieszkalne. Cennym pomieszczeniem w małych domach jest też piwnica, dzięki której można wydzielić kilka dodatkowych pomieszczeń gospodarczych, np. spiżarnię, pralnię lub schowek na narzędzia.

Wszystkie te elementy nie będą jednak współgrać z naszym małym projektem jeśli nie użyjemy do ich tworzenia wysokiej jakości produktów. Pamiętajmy o podłogach, które zostaną z nami do końca życia, czy to drewniane, czy ceramiczne. Wybierzmy takie które będą dla nas najprzyjemniejsze, drewno jest miękkie i ciepłe, płytki włoskie są za to znane ze swojej wytrzymałości i elegancji. Jeśli nie będziemy mieli pomysłu co wybrać, możemy zdać się na profesjonalistów i poprosić o odpowiednią aranżację na przykład w renomowanych sklepach gdzie często będzie ona dodatkiem do zakupionej podłogi.

Dodaj komentarz