Osiedla domków – luksus czy biznes dla deweloperów?

Jak grzyby po deszczu powstają w naszym kraju firmy budowlane, które inwestują znaczne pieniądze w powstawanie nowych miejsc mieszkaniowych. Handel takimi nieruchomościami co prawda rozwija się, ale i tak wiele osób nie stać na to, by w ten sposób nabyć dom. Jest ku temu kilka zasadniczych przeszkód, które niestety skutecznie utrudniają nabycie takowych nieruchomości.

Osiedla mieszkaniowe

Pierwszym takim utrudnieniem jest z pewnością to, że wybudowane w ten sposób osiedla czy też pojedyncze domki są towarem luksusowym. Wiele z nich leży na terenie luksusowych osiedli mieszkaniowych, których koszt jest osiągalny tylko dla bogatszej części społeczeństwa. A jak wiemy ta część społeczeństwa stanowi jego znaczną mniejszość. Handel takimi nieruchomościami utrudnia też długi czas realizacji wielu z nich. Ludzie coraz częściej odchodzą od tego typu mieszkań i domów, kierując się bardziej w stronę budownictwa z prefabrykatów. Wzrastają też wymagania osób poszukujących takich mieszkań.

Idealne położone osiedle.

Jeśli bowiem ktoś decyduje się zainwestować tak duże sumy na tego typu inwestycje ma prawo oczekiwać od wykonawcy idealnego wręcz położenia danego osiedla. Ludzie również rzadko decydują się na zakup takiego domu ze względu na to, że w praktyce to wykonawca nieruchomości decyduje, gdzie nowi nabywcy mają mieszkać. Wiele osób woli więc zbudować dom na własnych gruntach niż pozbywać się swoich jednocześnie płacąc za kolejne, które być może nie znajdują się w wymarzonym przez nich miejscu. Co prawda firmy budujące takie osiedla starają się budować je w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Trzeba przyznać, że taka działalność przynosi coraz to większe efekty.

Handel nieruchomościami.

Handel takimi nieruchomościami ma się lepiej tam, gdzie jest blisko do rozmaitych sklepów, miejsc kultury, kościołów i pracy. Firmy te starają się również tak wybudować dane domki, by osoby w nich mieszkające miały możliwość życia w jak najpiękniejszym otoczeniu. Jest to czysty chwyt marketingowy, ponieważ chętniej nabędziemy nieruchomość, która jest zlokalizowana w pięknym otoczeniu łąk i lasów z możliwością podziwiania efektownego zachodu Słońca, niż nieruchomość z oknem widokowym nakierowanym na jakiś zakład przemysłowy, w dodatku trujący rozmaitymi oparami przemysłowymi. Pomimo jednak tych zabiegów w Internecie i nie tylko jest pełno ofert, które informują nas o możliwościach nabycia domu w pięknym, świeżo budowanym osiedlu domków jednorodzinnych.

Tworzenie luksusowych osiedli.

Pomysł tworzenia takich nieco luksusowych osiedli trochę się nie udał, co widać po liczbach osób chętnych do tego typu inwestycji. Warto, więc może wrócić do standardowego budownictwa domków jednorodzinnych, w których to przyszły właściciel sam wybiera lokalizację dla siebie. Dzięki temu zyskamy pewność że nasze domki będą miały swoich nabywców. Jak więc widać, budowanie całych osiedli domków od podstaw nie zawsze daje pełny i oczekiwany efekt. Prawdą oczywiście jest, że są nowe osiedla, cieszące się bardzo dużą popularnością wśród nabywców, niemniej w pewnej części ten pomysł się nie sprawdził, co widać chociażby po ilości ogłoszeń w mediach.

Dodaj komentarz