Jakie są rodzaje moskitier i czym się kierować przy wyborze?

O jakości spędzanego czasu w domu i mieszkaniu decydują małe rzeczy. Czasem te małe rzeczy mają postać komarów, os, much i innych owadów. Niestety skutecznie potrafią przyciągnąć uwagę i odebrać przyjemność chwili. Warto zapoznać się z dostępnymi na rynku moskitierami i zapobiegać takim sytuacjom. 

Czym są moskitiery i jakie mają zalety?

Moskitiery to charakterystyczne zasłony z gęstej siatki, które chronią przed przedostawaniem się owadów i zanieczyszczeń do wnętrza domu. W efekcie wzrasta nie tylko poczucie komfortu, lecz także możliwość zachowania czystości. Jeśli owady nie znajdują się w środku, to nie powodują zabrudzeń.  

Jak wybrać i gdzie kupić moskitiery?

Jakie moskitiery w Poznaniu wybrać, żeby czerpać z ich instalacji satysfakcję? Najlepiej skorzystać z usług firmy, która ma rozbudowaną ofertę produktów i jednocześnie zajmuje się pomiarami okna, wyceną i montażem moskitiery.  Dzięki temu możesz liczyć na profesjonalną pomoc i dopasowanie oferty do Twoich oczekiwań, ale i warunków mieszkalnych. Przykładem jest firma ArtHouse, która obsługuje klientów nie tylko z Poznania, lecz także z okolicznych miejscowości. 

Najpopularniejsze rodzaje moskitier

Zanim skontaktujesz się z fachowcem, warto mieć rozeznanie w temacie i znać najczęściej montowane rodzaje moskitier oraz ich przykładowe zastosowanie. Na rynku dostępne są moskitiery: otwarte, rolowane, przesuwne, ramkowe i plisowane

Moskitiery ramkowe na okno

Moskitiery ramkowe bazują na uchwytach obrotowych. Są podstawowym, dostępnym rodzajem stosowanym najczęściej do okien otwieranych w celu przewietrzenia wnętrza.   

Moskitiery otwarte na okno lub drzwi balkonu 

Moskitiery otwarte instaluje się za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Ten rodzaj produktu składa się z uchwytu do otwierania, magnesów trzymających siatkę (w pozycji zamkniętej) i uszczelki szczotkowej. Atutem są też tzw. samozamykacze, które automatycznie zamykają moskitierę, jeśli jest otwarta.

Moskitiery rolowane na okno, drzwi balkonu i drzwi tarasu

Moskitiery rolowane zamocowane są do listwy hakowej lub do zaczepów w prowadnicy.  Kiedy moskitiera zostanie zwolniona z uchwytów, jej spowalniacz spowoduje rozwijanie zasłony w kasecie. To mechanizm przypominający funkcjonowanie klasycznych rolet. 

Moskitiery przesuwne na okna i drzwi dużych tarasów i ogrodów zimowych

Moskitiery przesuwne przesuwają się na jedno lub dwutorowej prowadnicy – górnej i dolnej. Są uniwersalne, umieszczane na wymiar wewnątrz ramy – np. z drewna lub z aluminum. Konstrukcje pozwalają na to, aby moskitiera mogła przesuwać się razem z drzwiami lub zupełnie niezależnie od nich.

Moskitiery plisowane do wyjścia na patio

Moskitiery plisowane są dostępne w wersji pionowej i bocznej. Mają modułową budowę, dzięki której można łatwo złożyć siatkę w system jedno lub dwuskrzydłowy, w tak zwaną “harmonijkę”. 

Moskitiera dopasowana do potrzeb

Wszystkie rodzaje moskitiery mają na celu zapewnienie ochrony przed insektami. To do Ciebie należy jednak decyzja o tym, jaka funkcjonalność i jaka estetyka najlepiej sprawdzą się w Twoim domu/mieszkaniu. Skontaktuj się ze specjalistami, którzy ocenią sytuację, poznają Twoje oczekiwania i podpowiedzą, jaki rodzaj moskitiery wybrać. 

Dodaj komentarz