Profesjonalna pomoc w zakupie nieruchomości

Profesjonalna pomoc w zakupie nieruchomości

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania kupującego, to nie lada wyzwanie. Do tego wymaga to sporej ilości wolnego czasu oraz często dużej wiedzy z zakresu budownictwa, prawa i sztuki negocjacji. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy firmy, która w swojej ofercie ma nieruchomości deweloperów i osób prywatnych z danej okolicy.

Szukać odpowiedniej nieruchomości możemy zasadniczo na dwa sposoby. Pierwszy z nich, to tzw. “na własną rękę”. Wymaga to oprócz wiedzy i czasu również rozeznania na rynku i odwiedzenia interesujących nas nieruchomości. W takiej sytuacji w przypadku kupna mieszkania od dewelopera warto sprawdzić jego wiarygodność oraz opinie osób, które kupiły już u niego nieruchomość. W przypadku kupna nieruchomości na rynku wtórnym  jedną z najważniejszych rzeczy jest dokładne sprawdzenie stanu prawnego wymarzonego mieszkania lub domu.

Cztery kąty wybierze ekspert

Innym ze sposobów na poszukiwanie własnego lokum, to współpraca z agentem nieruchomości. Są to firmy posiadające w swojej ofercie nieruchomości zróżnicowane pod względem ceny, standardu czy lokalizacji. Do tego doradzają przy wyborze najodpowiedniejszej oferty m.in.: porównują, prezentują, sprawdzają stan prawny, udzielają wskazówek pomagających podjąć decyzję. Sprawia to, że kupno nieruchomości za pośrednictwem brokera nieruchomości staje się bezpieczne i opłacalne.

Jak rozpoznać dobre biuro nieruchomości?

Jest kilka sposobów na to, by nie rozczarować się współpracą z danym agentem.
Pierwszą istotną sprawą jest prowizja. Praca agenta nieruchomości wiąże się z wynagrodzeniem, ale dobry pośrednik weźmie swoją wypłatę dopiero po sprzedaży nieruchomości i to nie od kupującego tylko od sprzedającego wyznaczając mu odpowiedni czas na zapłatę.

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest popularność danego biura. Dobre biuro zadba o marketing własny i marketing nieruchomości, które sprzedaje. W dzisiejszych czasach, w dobie nowoczesności, dobry agent powinien wykorzystać każdy dostępny kanał, by reklamować produkt, który zamierza sprzedać. Im bardziej wiarygodne i popularne biuro tym więcej klientów.

Następną rzeczą na która należy zwrócić uwagę jest wysoką jakość obsługi klienta. Profesjonalni pośrednicy za główny cel wyznaczają sobie zadowolenie klienta. Zadowolony klient będzie szeroko wypowiadać się na temat obsługi i biura, a nie od dziś wiadomo, że „poczta pantoflowa” to najlepsze źródło reklamy. Najlepsi pośrednicy pełnią też rolę doradcy. Dobre biura nieruchomości współpracują z bankami, rzeczoznawcami majątkowymi, notariuszami, a także radcami prawnymi. Dbają byś cieszył się zakupem nieruchomości i nie tracił czasu na szukanie specjalistów w pokrewnych dziedzinach.

Kolejną ważną, a może i najważniejszą z marketingowego punktu widzenia sprawą jest usługa Home Staging’u czyli profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Najlepsze biuro nieruchomości zadba o to, by mieszkania były przygotowane i prezentowane na najwyższym poziomie. Nie wystarczy tylko sfotografować dane lokum, należy sprawić, by na podstawie profesjonalnie zrobionej fotografii klient zobaczył w nim cząstkę siebie i swojego życia.

To z agentem czy bez?

Zasadniczą korzyścią dla klientów korzystających z pośrednika nieruchomości jest oszczędność czasu i możliwość zapoznania się z szeroki wachlarzem ofert w jednym miejscu. Do tego doskonała znajomość lokalnego rynku oraz aktualnej sytuacji ekonomicznej daje pewność, że skorzystanie z usług  agenta nieruchomości to dobry wybór.

Dodaj komentarz