Zalety i wady hal magazynowych

Stalowe hale magazynowe stały się podstawą współczesnego budownictwa przemysłowego. Są tanie, wytrzymałe i estetyczne. Mają zdecydowanie więcej zalet niż wad, więc nie można się dziwić, że podbiły rynek. Stalowe hale magazynowe to nowoczesne rozwiązanie, w które warto inwestować. Zobacz dlaczego. 

Zalety hal magazynowych 

Hale magazynowe na bazie konstrukcji stalowej mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim są wytrzymałe, a przy tym wyjątkowo lekkie. To ich główna cecha, dzięki której podbijają rynek. Stal, która jest podstawą konstrukcji to specyficzny materiał. Jest lekka, elastyczna i wytrzymała. Dzięki temu świeżo postawiona hala może udźwignąć maksymalne obciążenie. Co ważniejsze hale magazynowe są odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego właśnie bardzo dobrze sprawdzają się w naszej szerokości geograficznej. 

Hale magazynowe zawdzięczają swoją popularność także korzystnej cenie. Postawienie konstrukcji stalowej jest dużo tańsze niż budowa hali żelbetowej. W dodatku hale magazynowe są szybkie i proste w konstrukcji. Dobry producent hal magazynowych postawi obiekt nawet w kilka tygodni. Do skrócenia czasu budowy przyczynia się fakt, że konstrukcje stalowe nie potrzebują dodatkowych fundamentów. 

Dużą zaletą hal magazynowych jest również możliwość ich łatwego przekształcenia i dostosowania do potrzeb. Jeśli zajdzie potrzeba przerobienia hali magazynowej na produkcyjną, to możemy w szybki i prosty sposób, to załatwić. Dużą zaletą jest też fakt, że hale magazynowe można bez problemu rozebrać. W dodatku ze zdemontowanej hali można odzyskać aż 90 proc. materiałów, które zostały wykorzystane do jej konstrukcji. 

Zastosowanie hal magazynowych 

Wszechstronność zastosowania hal magazynowych jest bez wątpienia jedną z ich zalet. Znajdują zastosowanie zarówno, jako przechowalnie wszelkiego rodzaju produktów, jak i hale produkcyjne. Stalowe hale magazynowe mogą posłużyć za miejsce składowania, przetwórstwa, hodowli, a nawet jako miejsce związane z rozrywką. W hali magazynowej można urządzić wystawę czy warsztaty. 

Wady hal magazynowych 

Mimo wielu zalet, trzeba też przyznać, że stalowa hala magazynowa ma jedną wadę. Jednak jest ona możliwa do wyeliminowania. Stal ma to do siebie, że może ulegać korozji. Dlatego halę magazynową, już na etapie konstrukcji trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Stalową konstrukcję warto pomalować specjalnym preparatem, który będzie zapobiegał korozji elementów. Patrząc z tej perspektywy, hale magazynowe są zdecydowanie opłacalne, a ilość zalet znacznie przewyższa wady. 

Dodaj komentarz