Hokery zamiast tradycyjnych krzeseł

Hokery zamiast tradycyjnych krzeseł

Będąc w pubie często zastanawiamy się, jak nazywają się te ustawione wzdłuż baru wysokie, eleganckie krzesła z podpórką na nogi. Tymi krzesłami są właśnie hokery. Mało kto wie, że będą pasować również do zwykłego mieszkania.

Hokery- jak wyglądają?

Zwykłe hokery składają się z następujących elementów:

  • podstawy – najczęściej w formie talerza, pozwala na obrót siedziska o 360 stopni, lub 180 stopni z funkcją powrotu.
  • umocowania z podpórką na nogi – pozwala na regulowanie wysokości siedziska
  • siedziska – z oparciem lub bez oparcia.

Tego typu hokery spotkać możemy w salonach fryzjerskich i w lokalach o eleganckim, nowoczesnym wystroju. Uniosą one też ciężar dorosłej osoby. Wymiary takiego hokera to zazwyczaj 78 cm (wysokość), 46 cm (szerokość), 41 cm (głębokość). Wysokość siedziska regulujemy za pomocą uchwytu zamocowanego pod siedziskiem. Nowoczesne meble tego rodzaju, wyposażone są w system gazowy, który umożliwia podwyższenie lub obniżenie siedziska. Podczas tej czynności usłyszymy charakterystyczny dźwięk.

Jednak będąc w knajpach lub przeglądając ofertę sklepu z meblami, natkniemy się również na proste hokery, bez funkcji obrotowych i regulujących wysokość siedziska. Znajdą one zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby instalowania obrotowych hokerów, gdyż stylistyka takich mebli po prostu nie pasuje do wnętrza. Drewniane, nieobrotowe hokery będą pasować w klasycznych, męskich pubach i zapewnią niesamowitą wygodę siedzenia. Natomiast stacjonarne hokery z siedziskiem w kolorze różowym sprawią, że kawiarnia będzie jeszcze bardziej przytulna.

Hoker- nie tylko w pubie

Dziś hokery nie znajdują się jedynie w knajpach oraz lokalach gastronomicznych, wkroczyły również do domostw. Jeżeli mamy aneks kuchenny, ustawmy hokery wzdłuż wyspy. Uzyskamy w ten sposób idealne miejsce na szybkie śniadanie i dodamy swym czterem ścianom oryginalnego stylu. Pomyślmy nad zakupem hokerów narożnikowych i fotelikowych, mają one wygodne siedziska i wyglądem będą pasować do każdej jadalni.

Osobną grupą hokerów są małe hokery o wysokości niespełna 44 cm. Meble te przypominają pufy, są równie wygodne i mogą stanowić godne zastępstwo dla tych mebli. Oparte na metalowych nóżkach, małe hokery mają siedziska tapicerowane skórą lub tkaniną. Zapewnia to niesamowitą wygodę siedzenia. Idealnie sprawdzać się będą jako wyposażenie salonu.

Widzimy więc, że hokery dostępne są w różnych wariantach, małe i nieco większe, obrotowe i stacjonarne, z oparciem lub bez. Mnogość dostępnych wersji może onieśmielić, jednak jeśli wiemy, jakiego hokera potrzebujemy do mieszkania lub prowadzonego przez nas lokalu. mamy największą szansę trafić na solidny produkt, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz