Sofy – wielofunkcyjny niezbędnik

Sofy – wielofunkcyjny niezbędnik

Aranżując nasze mieszkanie z pewnością nie możemy zapomnieć o najważniejszym – miejscu do siedzenia. Sofa wydaje się tu niezastąpionym rozwiązaniem – jest wygodna, wspaniała zarówno do siedzenia, jak i leżenia, zapewniając komfort, niezależnie od pory dnia. Wiele z nich, dodatkowo, zapewnia możliwość zmiany w łóżko, dzięki czemu możemy cieszyć się dodatkowym miejscem do spania. Bardzo często znajdują one zastosowanie np w pokojach młodzieżowych, jako alternatywa dla łóżek, których nie da się złożyć, przez co zajmują dużo miejsca i nie są tak praktyczne podczas codziennego użytkowania. Czasy, kiedy sofy występowały w nudnych kolorach i kształtach, odeszły już na szczęście do lamusa. Dzisiaj możemy cieszyć się nieprzebranym bogactwem kolorów, wzorów, a także kształtów do wyboru, co umożliwia nam zaaranżowanie jej w salonie, niezależnie od koloru ścian, okien, rodzaju podłogi, czy ogólnie stylu, jaki panuje w naszym mieszkaniu. Sofa może być kontrastującą, przykuwającą uwagę ozdobą pokoju czy salonu lub tylko nienachalnym jego uzupełnieniem, w zależności od wybranej aranżacji. Często to właśnie sofa wpływa na to jaki finalny wygląd uzyska nasze pomieszczenie.

Salon marzeń

Idealne dopasowanie sofy do naszego salonu może sprawić, że nie będzie on tylko chłodnym, ładnie wykończonym miejscem, ale stanie się przytulną przestrzenią do codziennego relaksu, czytania, czy korzystania z rozrywki. Szczególnym rodzajem sof są te ze skórzaną tapicerką – dzięki przyjemnemu, chłodnemu dotykowi będziemy czuli się wyjątkowo, a faktura skóry doskonale współgra z drewnianymi meblami, jakie bardzo często umieszczamy w salonie. Poza tym skórzana sofa napełni nasz salon przyjemnym aromatem skóry, który nada temu miejscu niepowtarzalnej atmosfery. Dodatkowo możemy kilka wariantów wykończenia, np chromowane, mosiężne, czy drewniane, tak aby uzyskać dokładnie zakładany efekt.

Wygodna i praktyczna sofa

Popularnym rodzajem sof są narożniki, dzięki swojemu trójkątnemu kształtowi świetnie pozwalają wykorzystać przestrzeń na rogu naszego salonu, a po rozłożeniu zapewniają ogromną przestrzeń sypialną, idealną dla pary. Inną, możliwą do wyboru opcją, są nie mniej popularne tapczany, zapewniające klasyczny układ i sprawdzoną funkcjonalność.

Niemal każda sofa zawiera dodatkowo pojemnik na pościel, dzięki czemu jest niezwykle praktyczna, szczególnie, gdy potrzebujemy zamienić ją w łóżko, nie musimy wtedy szukać pościeli po całym pomieszczeniu. Nie jest to oczywiście jedyne zastosowanie tego schowka – w przypadku mniejszych mieszkań pomagają nam one skutecznie zwiększyć pojemność użytkową naszego M.

Dodaj komentarz