Jak w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń schodów wewnątrz domu?

Jak w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń schodów wewnątrz domu?

Schody to niezbędny element każdego wielopoziomowego domu. Możemy spotkać je w różnych wersjach – jednobiegowe, dwubiegowe, spiralne, wachlarzowe itd. Aby móc swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy dołem a górą stopnie schodów powinny zapewniać odpowiednią przyczepność. Co więcej, muszą być trwałe, łatwe w utrzymaniu porządku oraz przyjemne dla oka. To ostatnie powinno komponować się z całą resztą pomieszczenia.

Drewniane schody to więcej możliwości aranżacyjnych

Mogłoby się wydawać, że schody w domu, a także ich okolica nie dają nam zbyt wielkiego pola do popisu, jeżeli chodzi o aranżacje. Dawniej na schodach królowały dywany albo nakładki. Dziś, w tej kwestii stawiamy raczej na minimalizm i pozostawiamy schody takimi, jakie są.

Schody wewnątrz domu wykonane są najczęściej z drewna, nieco rzadziej ze szkła, kamienia lub metalu. Drewno od lat jest w modzie – to dlatego, że jest ciepłe, naturalne, a przy tym pasuje niemal do każdego wnętrza. Co więcej, do drewnianych schodów dużo łatwiej dobrać dodatkowe elementy wyposażenia, które mają za zadanie estetycznie wzbogacić wnętrze.

Wystarczy, że wykażemy się odrobiną kreatywności i dobrymi chęciami, aby z nudnych schodów zrobić przykuwającą wzrok ozdobę całego domu. W tej kwestii warto skupić się na samych schodach, a konkretniej na przestrzeni pod stopniami. Wbrew pozorom możliwości mamy całkiem sporo. O ile nasze schody na to pozwalają, możemy wykorzystać je jako dodatkowy schowek, dzięki niewielkim szufladom pod wybranymi stopniami. Jeśli jednak zbyt mała przestrzeń nam na to nie pozwala, to, zamiast szuflad możemy ozdobić schody specjalnymi naklejkami przeznaczonymi na przestrzeń pod stopniami.

Naklejki na schody wewnątrz domu

Wygląd schodów, zwłaszcza drewnianych, można szybko i łatwo odmienić dzięki specjalnym naklejkom na podstopnie https://coloray.pl/naklejki/naklejki-na-schody. W zależności od Twoich preferencji możesz zdecydować się na jednolite naklejki z abstrakcyjnymi wzorami albo wersję z trójwymiarowym wzorem. W przypadku ciemnych schodów warto pomyśleć nad naklejkami na podstopnie w jasnej wersji kolorystycznej, dzięki której rozjaśnisz całe wnętrze. Natomiast dla jasnego wnętrza dobrym pomysłem będzie zakup ciemnych naklejek, które nieco stonują schody i nadadzą im kolorystycznego kontrastu.

Montaż naklejek na podstopnie jest szybki i łatwy. Wystarczy, że dokładnie wyczyścisz schody z brudu i kurzu, a następnie nakleisz gotową naklejkę na wcześniej przygotowaną powierzchnię. Gdy  naklejki na podstopnie już Ci się znudzą, możesz równie łatwo wymienić je na nowe.

Dodaj komentarz