Naklejki na płytki kuchenne – sposób na szybką i czystą odmianę wnętrza

Naklejki na płytki kuchenne – sposób na szybką i czystą odmianę wnętrza

Od czasu do czasu dobrze jest odświeżyć przestarzałe wnętrze mieszkania i nadać mu nieco innego charakteru. Dla części osób będzie to równoznaczne z gruntownymi zmianami i kosztownym remontem. Dla innych – zmiana aranżacji wnętrza nie musi być aż tak wymagająca.

Najczęściej decydujemy się na metamorfozy kuchni i łazienki. Nic w tym dziwnego, skoro pomieszczenia te są najczęściej używane, przez co dość szybko tracą swój dawny urok. Czy jednak chęć zmiany tych dwóch pomieszczeń zawsze musi wiązać się ze skuwaniem płytek, które są jeszcze w dobrym stanie? Niekoniecznie. Wbrew pozorom możemy zastosować kilka niedrogich sztuczek aranżacyjnych, które wniosą powiew świeżości do naszego mieszkania.

Jeśli nie skuwanie płytek, to co?

Z reguły remont kuchni albo łazienki należy do tych najmniej przyjemnych. To dlatego, że często wiąże się ze skuwaniem płytek, a więc kurzem, brudem i niekończącą się ilością gruzu. Wbrew pozorom to właśnie wymiana płytek powoduje najwięcej bałaganu – nie tylko w remontowanym pomieszczeniu, lecz całej reszcie naszego domostwa. Ogarnięcie mieszkania po remoncie może zająć nawet kilka długich dni. Nie mówiąc już o znalezieniu dobrego fachowca, który ułoży nam nowe płytki.

Zanim więc przystąpimy do realizacji planów remontowych, warto dwa razy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście płytki z naszej łazienki lub kuchni wymagają skucia. Dość często okazuje się, że kafelki są w dobrym stanie. Wystarczy odrobina dobrych chęci i pomysłu, aby je odświeżyć i nadać im nieco innego charakteru. W tej kwestii sprawdzą się akurat naklejki na płytki kuchenne. Te proste i szybkie rozwiązanie pomoże Ci odmienić przestarzałe wnętrze.

Naklejki na płytki kuchenne – dlaczego warto?

Naklejki na płytki kuchenne to coraz popularniejsze rozwiązanie aranżacyjne, które sprawdza się w większości wnętrz. To dlatego, że ozdobne naklejki na kafelki dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Bez większego problemu dobierzesz odpowiedni wzór do stylu swojej kuchni. Naklejki na płytki pozwalają na szybką i tanią zmianę nudnych i przestarzałych kafelków bez konieczności ich skuwania. Podstawowy zestaw naklejek kosztuje przeciętnie około 75 złotych, za 24 sztuki (w standardowym rozmiarze 5 cm x 5 cm). Zanim więc złożysz zamówienie, pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć kafelki.

Jeżeli chodzi o montaż, to wystarczy dokładnie wyczyścić powierzchnię, na której mają znaleźć się naklejki na płytki kuchenne, aby bez problemu móc je szybko i sprawnie zamontować. Montaż nie wymaga zatem żadnych skomplikowanych czynności.

Dodaj komentarz