Rolety rzymskie – modna zasłona w nowoczesnym domu

Rolety rzymskie – modna zasłona w nowoczesnym domu

Według jednej z krążących legend, rolety rzymskie znane są już od czasów starożytnego Rzymu. Podobno zostały one wymyślone przez ówczesnych rzymian, a dokładniej przez rzymianki. Ile jednak jest w tym prawdy? Trudno to ocenić. Wiemy natomiast, że rolety te są coraz chętniej wybieraną osłoną okienną w wielu domach i mieszkaniach na całym świecie. Ostatnimi czasy pokochali je także Polacy.

Ogromne okno z widokiem na ogród zabiera nam cząstkę naszej intymności

Coraz modniejsze staje się budowanie domu posiadającego panoramiczne okno z widokiem na nasz piękny ogród, lub też okoliczny las. Takie rozwiązanie architektoniczne urzeka nas dlatego, ponieważ wnętrze naszego domu staje się dużo jaśniejsze. Tym sposobem możemy także wizualnie powiększyć nasz salon, kuchnię, czy inne pomieszczenie, w którym decydujemy się na montaż panoramicznego okna. Mając piękne widoki za oknem ciężko jest się jednak zgodzić na powieszenie firanki lub zasłonki, które będą przysłaniać piękną okolicę.

Czasami jednak zbyt ostre słońce potrafi uprzykrzyć nam życie. Natarczywe promienie boleśnie kłują po oczach, przez co nie potrafimy się skupić na danej czynności. Życie zmusza nas wtedy do zasłonięcia pięknej panoramy, która ostatecznie zabiera część naszej domowej intymności. Aby jednak nowoczesny design nie został w naszym domu naruszony, powinniśmy starannie przemyśleć kwestię tego, co zawiesimy w oknie.

Co zawiesić nad oknem w nowoczesnym domu?

Współczesny rynek oferuje nam całe mnóstwo różnego rodzaju zasłon. Dzięki nim mamy szansę na osłonięcie się przed natrętnym słońcem, bądź też wzrokiem wścibskich sąsiadów. Dekoracje okienne możemy wybierać zatem według swoich upodobań. Należy jednak pamiętać o tym, że nie w każdym wnętrzu, każde rozwiązanie będzie wyglądało korzystnie. Coraz częstszym problemem staje się także sam rozmiar naszego okna. Rolety plisowane z pewnością nie sprawdzą się przy dużych, niestandardowo wymiarowych oknach. Natomiast zwykłe rolety, dostępne w każdym jednym sklepie, wydają się dość obciachowym pomysłem. Pomijając kwestię tego, że i tutaj o odpowiednio duży rozmiar nie jest łatwo.

Alternatywą dla pozostałych opcji, tj. zasłon lub firan, są zatem rzymskie rolety dostępne na stronie: https://e-rzymskie.pl/. Rzymskie rolety, jak żadne inne są jednocześnie funkcjonalne i zwyczajnie ładne (o panującej na nie modzie, nie będziemy już przypominać). Ich zadanie jest dokładnie takie samo jak zasłon. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że rolety możne zablokować w dowolnej pozycji na oknie. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet są one widoczne przez cały czas. Zwinięta roleta rzymska tworzy nad naszym oknem dekoracyjny zwój materiału. Wyróżnia je łatwość montażu, demontażu, a także prania. Co ważne: sam materiał jest odporny na  mechaniczne pranie, nie musimy się zatem martwić, czy materiał naszej rolety nie zostanie zniszczony podczas czyszczenia. Jest to zatem świetna alternatywa dla domów z dziećmi, które dość często brudzą ściany, firanki, zasłonki oraz rolety.

Dodaj komentarz