Co zrobić ze starymi meblami – 4 pomysły

Co zrobić ze starymi meblami – 4 pomysły

Planujesz wymianę całego wyposażenia domu i nie wiesz, jak pozbyć się starych mebli? To bardzo częsty problem i mało kto wie, co można zrobić z meblami, które się nam znudziły lub po prostu nie nadają się już one do użytku. Oto kilka sposobów na to, co możesz zrobić ze starymi meblami i jak usunąć je z domu w legalny sposób.

Oddaj

Jeśli Twoje meble nie są w złym stanie i można z nich jeszcze korzystać, to dobrym pomysłem będzie oddanie ich komuś, kto ich potrzebuje. Mogą to być znajomi, ktoś z rodziny lub całkiem obcy ludzie. Meble wystaw na portalach ogłoszeniowych oraz umieść informacje o tym, że chcesz je oddać za darmo na swoim profilu w social mediach. Zrób kilka ładnych zdjęć, dodaj krótki opis i czekaj, aż ktoś się odezwie. Z reguły jest tak, że po meble za darmo zgłasza się wiele osób, więc nie powinieneś mieć większego problemu z tym, aby pozbyć się ich z mieszkania.

Sprzedaj

Jeśli chcesz się pozbyć całkiem dobrych mebli, które były kupione nie tak dawno, to możesz nawet na nich zarobić. Używane meble możesz wystawić za połowę lub mniej ich wartości i czekać, aż zgłosi się jakiś zainteresowany. Atrakcyjne zdjęcia i rozbudowany opis powinny przyciągnąć klientów. Postaraj się pokazać meble w jak najatrakcyjniejszy sposób, możesz też dorzucić jakiś gratis np. fotel, który pasuje do sofy, którą chcesz sprzedać.

Zutylizuj

Zużyte meble, możesz oddać do punktu utylizacji, który znajduje się w praktycznie każdym większym mieście. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą dokument tożsamości i samodzielnie przywieziesz meble do punktu. Jeśli nie masz czasu, to możesz wezwać firmę http://www.smiecio.pl/, która zajmie się tym za Ciebie. Pracownicy odbiorą od Ciebie meble, których chcesz się pozbyć i sami zajmą się resztą. To bardzo wygodne rozwiązanie i pomoże Ci zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Wywóz mebli http://www.smiecio.pl/, to jeden z najwygodniejszych sposobów na pozbycie się mebli, ponieważ wystarczy, że wykonasz jeden telefon i umówisz się na dogodny dla Ciebie termin.

Odnawiaj

W ostatnim czasie, bardzo popularne stało się dawanie nowego życia starym przedmiotom, które znajdują się w naszych domach. Zanim pozbędziesz się starego stołu lub szafki, to zastanów się, czy nie da się jej naprawić. Stare meble możesz zeszlifować i pomalować na nowy kolor, wymienić im klamki lub wymienić obicie. Jest bardzo dużo sposobów renowacji takich przedmiotów i taki zabieg jest tańszy niż kupienie nowego mebla. Wykaż się kreatywnością i przerób stary mebel na kreatywny element, który będzie ozdobą wnętrz.

Dodaj komentarz