Czy kanapy skórzane na wymiar są godne polecenia?

Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się z roku na rok, ale skórzana kanapa wpisała się już do kanonu tak zwanych klasyków. Kojarzy się z chłodną elegancją, ale w rzeczywistości jest na tyle uniwersalna, że sprawdza się w najróżniejszych aranżacjach. Może być ozdobą salonów w stylu klasycznym, postindustrialnym czy futurystycznym, zawsze świadcząc o wyczuciu stylu gospodarza. W sklepach meblowych wciąż można znaleźć najróżniejsze modele kanap dwuosobowych czy narożników w wersji rozkładanej lub nierozkładanej. Jeśli jednak żaden z nich nie spełnia w pełni oczekiwań klienta, warto zdecydować się na kanapę skórzaną na zamówienie. Co warto wiedzieć o tym wariancie?

Dlaczego warto zdecydować się na kanapę skórzaną na zamówienie?

Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku nieustawnych salonów bądź pomieszczeń niezbyt dużych, w których metraż znacząco ogranicza pole manewru. Firmy oferujące narożniki na zamówienie mogą wykonać je dokładnie w takim wymiarze, jaki będzie optymalny w danej przestrzeni. Ponadto w ofercie tego rodzaju firm znajduje się dużo dodatkowych opcji, dzięki którym kanapa może być w pełni spersonalizowana. Można na przykład zamówić kanapę z wbudowanym barkiem, półką na książki i inne drobiazgi, czy dodatkowym schowkiem, tworząc z niej idealne miejsce do relaksu.

Jakie są zalety skórzanych kanap?

Odbiegając od ponadczasowej elegancji, skórzane kanapy mają o wiele więcej zalet, za sprawą których wciąż cieszą się dużą popularnością. Jedną z nich jest trwałość. Wykonane ze skóry meble są o wiele odporniejsze na zniszczenia niż kanapy obite delikatniejszymi tkaninami, a w związku z tym stanowią inwestycję na lata. Nawet jeśli po jakimś czasie właściciel kanapy zdecyduje się na zmianę wystroju, kanapa ze skóry najpewniej wciąż będzie pasowała do salonu.

Ważnym walorem kanap ze skóry jest ich antyalergiczność. Skóra jest tworzywem oddychającym, a w związku z tym nie pochłania wilgoci i nie zbiera się w niej kurz, dlatego nie sprzyja rozwijaniu się roztoczy. Skórzany materiał nie doprowadza również do żadnych uczuleń i podrażnień, dlatego stanowi świetny wybór dla alergików. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tego rodzaju kanapy są bardzo łatwe do czyszczenia. Nie ma tutaj konieczności używania specjalnych pianek do tapicerek. Wystarczy przecierać ją zwilżoną szmatką, aby utrzymać ją w czystości. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, co jakiś czas można skorzystać ze specjalnych środków do czyszczenia skórzanych powierzchni.

Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę?

Wszystko zależy od rodzaju użytej skóry. Informacje na ten temat z pewnością zdobędziemy podczas zamawiania mebla, a wówczas producent powinien poinstruować klienta w tym zakresie. Warto usuwać na bieżąco powstające przypadkowo plamy, ponieważ po jakimś czasie mogą zamienić się nie tylko w nieestetyczne, ale również trudne do usunięcia ślady. Raz na jakiś czas warto pokryć całą tapicerkę specjalnym płynem impregnującym, który przedłuży jej żywotność i zapewni efektowny wygląd na długi czas.

 

Dodaj komentarz