Jacuzzi ogrodowe – jak działa i jakie powinno mieć funkcje?

Jacuzzi to coś, na co może pozwolić sobie wiele osób. Mimo że basen z hydromasażem kojarzyć się może z luksusem i kompleksami SPA to można go postawić we własnym ogrodzie i na tarasie. Jacuzzi ogrodowe to rozwiązanie dla osób, które chcą w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń wokół swojego domu i jednocześnie zyskać idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Zobacz, jak działa jacuzzi i jakie funkcje powinno ono mieć.

Budowa dmuchanego jacuzzi ogrodowego

Dmuchane jacuzzi to tak naprawdę basen z dodatkową funkcją hydromasażu. Oznacza to, że wystarczy je napompować, podłączyć i napełnić wodą. Montaż takiego jacuzzi jest bardzo prosty i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Nawet tego samego dnia po zakupie basenu możesz w pełni cieszyć się jego funkcjami. W przeciwieństwie to tradycyjnego jacuzzi dmuchany basen nie wymaga przekopywania ogrodu oraz wielkich zmian wokół domu. Wystarczy umieścić go na specjalnej macie i podłączyć do prądu.

Dmuchane jacuzzi różni się od zwykłego basenu tym, że ma grubsze ścianki, które są dodatkowo wzmocnione elastycznym stelażem. Ściany jacuzzi nie uginają się pod naporem pleców, co umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji. We wnętrzu basenu z hydromasażem może znajdować się więcej niż jedna osoba. W ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych są dostępne jacuzzi 2,3, a nawet 7-osobowe. W zależności od ilości dostępnego miejsca możesz wybrać model idealny do swojego ogrodu lub na taras.

Pompowane jacuzzi wymaga elektrycznego zasilania, a przewody trzeba poprowadzić w taki sposób, aby ich nie uszkodzić. Konieczne jest też odpowiednie zabezpieczenie przewodów przed wilgocią. Podłączenie jacuzzi do prądu warto zlecić profesjonalistom, którzy odpowiednio zabezpieczą domowe SPA.

Jakie funkcje powinno mieć jacuzzi ogrodowe?

Aby korzystanie z jacuzzi dostarczało jego właścicielom czystą przyjemność, powinno być one wyposażone w kilka głównych funkcji. Basen może oferować różne tryby masażu i jest to uzależnione od ilości i rodzajów dysz, które są zamontowane w dmuchanym jacuzzi. Jacuzzi może mieć funkcję hydromasażu. Jest to najprostszy rodzaj masażu wodnego. Warto wybrać model, który posiada funkcje masażu perełkowego i wodno-powietrznego.

Masaż perełkowy polega na tym, że bąbelki powietrzne wydobywają się przez dysze na dnie zbiornika i masują ciało. Z kolei masaż wodno-powietrzny to połączenie obu wymienionych wyżej trybów. Intensywność masażu można ustalać za pomocą panelu sterowania. Droższe modele są wyposażone w cyfrowe wyświetlacze z intuicyjnym menu.

Dodaj komentarz