Mieszkanie w stanie deweloperskim? Zobacz, jak je zaaranżować!

Mieszkanie w stanie deweloperskim? Zobacz, jak je zaaranżować!

Kiedy po długim okresie dopełniania wszelkich formalności przyszedł wreszcie czas na odebranie kluczy, wielu z nas odczuwa niezwykłą satysfakcję. To ten moment, kiedy możemy zacząć aranżować nasze nowe mieszkanie i sprawiać, że coraz bardziej będzie przypominało nasze wymarzone miejsce. Jednak zanim to nastąpi mamy do przemyślenia wiele kwestii. W pierwszej kolejności, mamy za zadanie stworzyć projekt, który będzie z dnia na dzień wprowadzany w życie. I choć mogłoby wydawać się, że jest to jedynie czysta przyjemność, w rzeczywistości okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie służyło nam wiele lat mamy przed sobą niemałe wyzwanie. W celu urządzenia wnętrz musimy posiadać kilka umiejętności, dzięki którym możemy spodziewać się zamierzonych wcześniej efektów. Musimy umiejętnie połączyć estetykę i funkcjonalność, tak by całość prezentowała się stylowo, a zarazem była w pełni komfortowa podczas codziennego życia. Z pewnością wiele razy mogliśmy zaobserwować jak prezentują się przestrzenie, w których została popełniona cała masa błędów. I właśnie dlatego, warto wiedzieć czego unikać, by otrzymać modne i wygodne mieszkanie.

Zaburzanie zasad ergonomii

Pierwszym z najczęściej popełnianych błędów jest nie zaznajomienie się z pojęciem zasad ergonomii. Nie wiedząc czym ono jest, trudno się dziwić, że nie wykorzystamy ich w naszym nowym mieszkaniu. Nasze myśli najczęściej skierowane są w stronę estetyki. Poświęcamy wiele czasu na dobory kolorów, mebli i wszelkich dodatków. Idąc do sklepu wybieramy to, co najbardziej odpowiada naszym gustom. Oczywiście to niezwykle ważne, abyśmy dobrze czuli się we własnych czterech kątach, natomiast nie jest to jedyny aspekt niezbędny do rozważenia. Drugą, równie ważną kwestią, jest sama funkcjonalność. Zanim więc przystąpimy do podejmowania decyzji zakupowych, należy zastanowić się jakie rozwiązania musimy zastosować, by nasze codzienne życie było w stu procentach komfortowe. Każdy z nas będzie potrzebował czegoś innego, dlatego dobrze jest samodzielnie to przemyśleć. Dopiero połączenie stylu i wygody da nam spektakularny efekt umożliwiający długie lata niczym niestrudzonego funkcjonowania w zaprojektowanych przestrzeniach.

Złe oświetlenie

Drugim błędem, który bardzo często pojawia się tuż po zakończeniu prac wykończeniowych, jest bagatelizowanie kwestii oświetlenia. Choć mogłoby wydawać się to błahostką, w rzeczywistości może wpłynąć zarówno na komfort życia, jak i nasze zdrowie. W tym przypadku również większość naszej uwagi skradają estetyczne walory lamp. To dość analogiczna sytuacja do tej opisywanej powyżej. Kwestie ich wyglądu są oczywiście bardzo ważne, natomiast nic nam po oświetleniu, które nie będzie pełniło swojej najważniejszej funkcji. Moc oraz kąt padania to czynniki, które nie powinny zostać przez nas w jakikolwiek sposób pominięte. Mieszkania deweloperskie warszawa to najczęściej dobrze oświetlone przestrzenie w ciągu dnia, ale co kiedy nadchodzi wieczór lub pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia? Należy wziąć pod uwagę trzy warianty światła: główne, robocze oraz nastrojowe. Dzięki temu, nasz komfort nie zostanie zaburzony, a nasze oczy nie będą się przemęczać.

Miszmasz, czyli wszystko i nic

Mając przed sobą zupełnie puste mieszkanie, które charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami, powoduje, że w wielu przypadkach chcemy włożyć tam po prostu wszystko. Finalnie okazuje się, że tak zagraciliśmy całe mieszkanie, że próżno tam szukać stylu, a tym bardziej komfortu. Wracając do domu po całym dniu w pracy i załatwianiu niezbędnych spraw, przychodzi czas na to, aby się zrelaksować, jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, gdy wokół panuje chaos. Mieszkania deweloperskie warszawa kuszą, by wprowadzić tam wszelkie wizje, które posiadamy w głowie, natomiast z pewnością obróci się to przeciwko nam szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać. Z tego powodu, musimy maksymalnie wykorzystać swoją wyobraźnię przestrzenną, zdecydować się na jeden styl i właśnie względem niego wybierać czy to dodatki, czy akcesoria. Jeżeli nie wiesz jak samodzielnie się do tego zabrać, warto skorzystać z usług architekta, który zagwarantuje Ci jedyne w swoim rodzaju przestrzenie.

Dodaj komentarz