Ogrzewanie podłogowe – na co zwrócić uwagę? 

Ogrzewanie podłogowe – na co zwrócić uwagę? 

Ogrzewanie podłogowe jest dobrą alternatywą dla grzejników, które zajmują w domu wiele miejsca. Co więcej, takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także przyjemnie się po podgrzewanej podłodze chodzi. Korzyści odczuje również nasza kieszeń. Ogrzewanie Wrocław podłogowe  zapewnia nawet 30% oszczędności energii cieplnej w stosunku do tradycyjnego systemu grzewczego. Na co zwrócić przy ogrzewaniu podłogowym i dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Na co zwrócić uwagę przy ogrzewaniu podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe https://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ogrzewanie-podlogowe/ możemy zainstalować pod każdym typem przykrycia podłogi. To jest pod kaflami, gresem, wykładziną, panelami, czy nawet parkietem. Musimy jednak odpowiednio zadbać o detale, takie jak prawidłowy rozruch, proces wygrzewania posadzki, czy zoptymalizowanie temperatury czynnika grzewczego. Odpowiednio wykonane ogrzewanie Wrocław podłogowe pozwoli ogrzać mieszkanie i zaoszczędzić energię oraz pieniądze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Co więcej, decydując się na ogrzewanie podłogowe, możemy zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. Instalacja jest schowana pod podłogą, możemy więc zrezygnować z grzejników na ścianie. Takie rozwiązanie jest więc również estetyczne. 

Zanim jednak zdecydujemy się na ogrzewanie Wrocław podłogowe, jest kilka rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań technicznych jeśli chodzi o montaż tego typu ogrzewania. Co więcej, warto także zweryfikować, czy pomieszczenia, w których ma działać ogrzewanie podłogowe, są dostatecznie ocieplone. W innym przypadku może pojawić się ryzyko strat energii, na przykład z powodu nieszczelnych okien, czy nieodpowiednio izolowanych ścian.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne czy wodne? 

W przypadku ogrzewania podłogowego możemy zdecydować się na dwa rozwiązania – elektryczne, lub wodne. Ogrzewanie podłogowe elektryczne to system, który składa się ze specjalnych mat grzejnych i regulatorów mocy. Te pierwsze układane są pod podłogą. Ten rodzaj ogrzewania najczęściej stosuje się w łazience, lub kuchni, szczególnie wtedy, kiedy nie planuje się ogrzewania całego mieszkania, a tylko konkretnych pomieszczeń.

Z kolei ogrzewanie podłogowe wodne instaluje się zazwyczaj wtedy, kiedy ma obejmować całe mieszkanie, czy dom. Na system ogrzewania wodnego składają się urządzenia do podgrzewania i rozprowadzania wody w instalacji oraz rury, które tworzą instalację. Te umieszczane są w warstwie betonu pod podłogą. 

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe? 

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie tego typu. Przede wszystkim taki system zapewnia wysoki komfort cieplny. Po drugie pozwala na zaoszczędzenie energii, a tym samym kosztów. Co więcej, pozwala na ograniczenie namnażania się roztoczy. Jest to więc zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. 

Dodaj komentarz