Balustrady aluminiowe jako nowoczesne wykończenie balkonu oraz wnętrza domu

Balustrady aluminiowe jako nowoczesne wykończenie balkonu oraz wnętrza domu

Balkon to miejsce, gdzie możemy zaznać spokoju i odetchnąć na zewnątrz bez konieczności wychodzenia. Aby czas spędzony na balkonie należał do przyjemnej części dnia, warto zadbać o jego aranżację szytą na miarę współczesności. I nie chodzi tu wyłącznie o dodatki, ale o rodzaj balustrady, która się na nim znajduje.

Spośród dostępnych na rynku barierek balkonowych, to właśnie balustrady aluminiowe wyróżniają się wysoką estetyką oraz bezpieczeństwem. Rozwiązanie pozwala na skuteczne zabezpieczenie balkonu, które przetrwa silny deszcz, wiatr, czy ostre słońce. Silne czynniki atmosferyczne nie mają wpływu na ostateczny wygląd barierki przez lata, która łączy w sobie nowoczesny design oraz łatwość utrzymania balustrady w czystości.

Balustrady aluminiowe – nie tylko na balkon

Balustrady aluminiowe to idealne rozwiązanie nie tylko na balkon, ale również jako element wyposażenia wnętrza domu. Przykładowe balustrady Lumon sprawdzą się jako część barierki schodowej lub antresoli, która w ostatnim, czasie jest coraz modniejsza. Nowoczesny design może również idealnie współgrać z wnętrzem współczesnej galerii. Z tego powodu balustrady aluminiowe uznawane są za uniwersalne rozwiązanie, które może zostać dopasowane pod indywidualne potrzeby użytkownika.

Balustrada może mieć dowolny wygląd. Może być surową i minimalistyczną konstrukcją zawierającą wyłącznie aluminiowe elementy, lub imitacją drewnianej klasyki wytworzonej z tworzywa bardziej odpornego na uszkodzenia niż drewno. Również wypełnienie balustrady może zostać dopasowane pod indywidualne potrzeby. W tym przypadku tworzywem może być szkło hartowane, panele z tworzyw sztucznych o różnych kształtach, czy perforowana blacha, która podkreśli surowość danej przestrzeni. Warto przy tym wiedzieć, że zamówiona balustrada od firmy Lumon prezentuje się doskonale z każdej strony. Jest to zasługą ukrycia mocowania całości konstrukcji wewnątrz balustrady. Wszelkie spawy oraz elementy łączące nie są zatem widoczne z żadnej strony, dzięki temu balustrada prezentuje się estetycznie.

Konserwacja oraz czyszczenie balustrad aluminiowych

Balustrady aluminiowe są pod wieloma względami zdecydowanie lepszą wersją dotychczas stosowanych barierek. Nowoczesny design to ich niejedyna cecha charakterystyczna. Balustrady Lumon cechuje również wytrzymałe, lakierowane pokrycie, które gwarantuje wieloletnią wytrzymałość na warunki atmosferyczne typowe dla polskiej strefy klimatycznej.

Specjalne powłoki, którymi pokrywane są balustrady, odporne są na upalne słońce, silną wichurę oraz intensywne opady deszczu czy śniegu. Powłoka jest przy tym łatwa w utrzymaniu czystości – aby cieszyć się idealną czystością, całość balustrady wystarczy przemyć ściereczką. Jeżeli natomiast chodzi o konserwację, to konstrukcja pobija i również w tej kwestii standardowe barierki – zwłaszcza ich drewniane wersje. Balustrady aluminiowe nie wymagają specjalnej konserwacji, ponieważ mają wysoce odporną powłokę. Cechy te sprawiają, że balustrady aluminiowe są coraz chętniej wybieranym rodzajem barierek na balkon oraz do wnętrza domu, czy innych miejsc – np. galerii handlowych.

Dodaj komentarz