Pomysł na ścianę – jak w modny sposób udekorować pustą przestrzeń?

Pomysł na ścianę – jak w modny sposób udekorować pustą przestrzeń?

Puste ściany są zmorą wielu mieszkań i domów. Najczęściej brakuje nam pomysłów na aranżacje tej przestrzeni i po prostu ją omijamy. Warto jednak wykorzystać to miejsce oraz ogromny potencjał, który nam daje. Zobacz kilka inspiracji na to, jak udekorować ściany w swoim domu i nadać im wyjątkowego charakteru.

Tapeta w innym wydaniu

Zamiast w całości pokrywać ściany tapetą, możesz ją umieścić w dekoracyjnych ramkach i powiesić na ścianie jak obraz. Stworzysz w ten sposób unikalne kompozycje, które będą bardzo stylowe i nowoczesne. Wzór tapety oraz jej fakturę możesz dopasować do stylu wnętrza. Galeria obrazów z tapety zawieszona na pustej ścianie ożywi pokój i rozwiąże problem pustej i niezagospodarowanej przestrzeni. Listwy, w których będą znajdować się takie nietypowe obrazy, możesz pomalować na ciekawe kolory. Jeśli lubisz łączyć ze sobą barwy i faktury, to każda dekoracja może wyglądać inaczej. Z kolei, jeśli chcesz stworzyć eleganckie i klasyczne wnętrze to postaw na obrazy o takich samych wymiarach i barwach.

Dekoracyjne grzejniki

Obecnie grzejniki prócz funkcji grzewczej mogą pełnić także funkcję dekoracyjną. Najlepszym przykładem są produkt luxrad, które w niczym nie przypominają tradycyjnych kaloryferów. Ciekawym rozwiązaniem będą grzejniki z powłoką lustrzaną, które można powiesić na ścianie jako element grzewczy oraz dekoracyjny. Jak wiadomo, lustro doskonale odbija światło, a dodatkowo sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Oryginalne grzejniki ozdobią ścianę, a dodatkowo zapewnią komfort cieplny wszystkim domownikom. Mogą też przybierać wiele ciekawych kształtów oraz kolorów.

Gipsowe rozety

Sztukaterie znane są już od bardzo długiego czasu. Niegdyś ozdabiały domy naszych babć, a potem na chwilę odeszły w zapomnienie. Aktualnie znów przeżywają swoje pięć minut i można wykorzystać je do tego, aby w ciekawy sposób ozdobić ściany. Ściany w domu z taką dekoracją będą wyglądały bardzo oryginalnie. Rozety możesz pomalować na różne kolory, które będą do siebie pasować. Mogą to być np. odcienie pasteli lub coś monochromatycznego. Ich wygląd możesz dopasować do stylu, w jakim urządzony jest pokój. Wystarczy, że przykleisz je do ściany, tworząc przy tym ciekawą kompozycję z kilku różnych rozet. Połącz ze sobą różne wzory oraz rozmiary, aby dekoracja wydawała się bardziej dynamiczna.

Ściany pokryte kamieniem

Ściany pokryte cegłą lub innym kamieniem to hit ostatnich sezonów. Bardzo dobrze wglądają w nowoczesnych wnętrzach i przełamują monotonię na ścianie. Taką dekoracją można pokryć całą, ścianę np. w salonie za telewizorem. Kamień jest ozdobą samą w sobie, dlatego po jego położeniu nie trzeba więcej, aby zagospodarować pustą przestrzeń. Cegła może mieć kolor czerwony lub biały. Zależy to od wyglądu reszty pomieszczenia. Chropowata i nieregularna faktura będzie stanowić ciekawe tło dla mebli w salonie lub sypialni. Kamień można też umieścić w przedpokoju.

Beton

Jeśli nie przekonał Cię pomysł z kamieniem, to co powiesz na beton? Surowe, betonowe płyty odnajdą się w industrialnym wnętrzu. Mimo że płyty są szare, to nie są nudne i mogą stanowić dobry punkt wyjścia do tworzenia aranżacji pomieszczenia. Betonowe płyty mogą mieć różne rozmiary, dzięki czemu możesz tworzyć z nich ciekawe kompozycje. Jeśli chcesz trochę ocieplić ich wygląd, możesz zawiesić na nich kolorowe dekoracje np. obrazy. Dobrze wygląda też pusta ściana, która składa się z betonowych płyt.

2 Comments

Dodaj komentarz