Szafy przesuwne na wymiar  – modowy hit współczesnych wnętrz

Szafy przesuwne na wymiar  – modowy hit współczesnych wnętrz

Organizacja przestrzeni mieszkalnej ma ogromny wpływ na jakość życia oraz jego komfort. Znaczenie ma nie tylko wybór mebli, ale także ich rozmieszczenie, czy sposób, w jaki ułożymy prywatne rzeczy na półkach. W sprawnym zagospodarowaniu wolnej przestrzeni pomogą szafy przesuwne na wymiar, które zostały stworzone po to, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Dlaczego szafa przesuwna to dobry wybór?

Szafy przesuwne na wymiar to nie wychodzące z mody, praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala z głową zagospodarować wolną przestrzeń. Liczne półki, szuflady, czy wieszaki to duża ilość miejsca, która pozwala pomieścić naprawdę wiele rzeczy. W szafie przesuwnej najważniejszą rolę odgrywają jednak drzwi. To właśnie one pozwalają ograniczyć ilość używanego miejsca w trakcie używania szafy.

Wydawać by się mogło, że taka szafa to meblowy ideał. Niestety, ma jedną wadę: nie mogą z niej korzystać jednocześnie dwie osoby. Po odsunięciu drzwi z jednej strony blokujemy dostęp do jej drugiej części. Nie każdemu jednak to przeszkadza, zwłaszcza jeżeli dostrzeżemy pozostałe zalety szafy – w tym również możliwość kupienia jej na wymiar.

Gdzie najlepiej sprawdzi się szafa przesuwna?

Dawniej szafy przesuwne debiutowały głównie we wnękach znajdujących się w przedpokoju, czy wąskim korytarzu. Trzymano w nich głównie ubranie wierzchnie, buty, czy mniej potrzebne przedmioty, z których korzystało się raz na jakiś czas.

Dziś, dzięki możliwości dostosowania takich szaf do wielkości różnych pomieszczeń, są one chętnie wykorzystywane w małych i wąskich pomieszczeniach. Zdarzają się jednak wyjątki – szafy przesuwne na wymiar można także spotkać w okazałych salonach, czy innych pomieszczeniach.

Z uwagi na praktyczność szafy przesuwne na wymiar mogą stanąć niemal w każdym mieszkaniu. W sypialni staną się meblem o wielkim potencjale organizacyjnym, który pozwoli przechowywać ubrania i pozostałe prywatne przedmioty. W pokoju dziecięcym pozwolą zaoszczędzić miejsce i jednocześnie pomieszczą wszystkie ubranka, zabawki, czy rzeczy przeznaczone do nauki. Natomiast w przedpokoju nie zajmą zbyt wiele z cennej przestrzeni, a przy tym staną się odpowiednim miejscem na przechowywanie ubrania wierzchniego, butów, czy pozostałych przedmiotów.

Szafy przesuwne na wymiar – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Poszukiwanie odpowiedniej szafy do domu lub mieszkania nie jest takie proste. Jeśli jednak rozważasz zakup szafy przesuwnej na wymiar, to warto zadbać o jej odpowiednią organizację, oświetlenie, czy wreszcie sam wygląd.

Wybór koloru szafy jest kwestią indywidualną i zależną nie tylko od naszych upodobań, ale także od reszty mebli. Ważne jest zatem dopasowanie takiej szafy do stylu całego wnętrza. W przypadku szafy w niewielkim przedpokoju warto zadbać o to, aby znalazło się na niej lustro, w którym będzie można przejrzeć się tuż przed wyjściem.

Jeżeli natomiast chodzi o jej odpowiednią organizację to przed zamówieniem szafy dobrze jest zastanowić się, nad ilością półek, szuflad, czy wieszaków, które będą nam potrzebne. Równie ważną kwestią jest tu oczywiście rozmiar szafy. Aby idealnie dopasować mebel do danej przestrzeni, warto zdecydować się na zamówienie jej pod wymiar. Dzięki temu szafa stanie się dopełnieniem całości aranżacji Twojego domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz