Czym wyróżniają się projekty luksusowych rezydencji?

Czym wyróżniają się projekty luksusowych rezydencji?

Posiadanie okazałej działki wraz z zarobkami na zadowalającym poziomie może oznaczać tylko jedno. Co takiego? Spełnienie marzenia o wielkiej, luksusowej rezydencji, która zostanie wzbogacona o innowacyjne rozwiązania technologiczne wpływające na komfort mieszkania. Jeśli zależy Ci na tym, aby rezydencja cieszyła oko i była przy tym niezwykle funkcjonalna warto jej aranżację powierzyć profesjonalistom.

Co takiego mają w sobie współczesne rezydencje, że są tak lubiane?

Współczesne rezydencje mają to do siebie, że wyróżniają się okazałym i pięknym ogrodem, w którym dość często można znaleźć prywatny basen, jacuzzi, czy inne atrakcje. Sam ogród to jednak nie wszystko, rezydencja to przede wszystkim duży, luksusowy budynek, którego wyposażenie gwarantuje wysoki komfort życia jego mieszkańcom.

Najniższy poziom rezydencji zostaje najczęściej strefą relaksu, bądź rekreacji, w której znaleźć może się prywatna sauna, siłownia, domowe kino, czy biblioteka. Pomieszczenia mają na celu uskutecznić relaks po zakończonej pracy. W zależności od projektu rezydencji, na tych samych lub innych kondygnacjach znajdzie się również okazały salon (najczęściej z kominkiem), który płynnie przechodzi w jadalnię połączoną z doskonale wyposażoną kuchnią.

W nowoczesnej rezydencji przeważa przede wszystkim otwarta, luksusowa przestrzeń. Jej przestronność podkreślają duże okna (od sufitu do podłogi), które dodatkowo rozjaśniają i optycznie powiększają wnętrze. I jak przystało na luksus – rezydencje mają wiele sypialni z garderobą, gdzie przy każdej znajduje się z reguły oddzielna łazienka. Wszystko to wpływa na wygodę i komfort życia w takim obiekcie.

Co powinien zawierać projekt luksusowej rezydencji?

Projekt luksusowej rezydencji powinien uwzględniać nie tylko jej przestronność, ale przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność. Pod względem aranżacyjnym wszystkie wnętrza powinny ze sobą współgrać pod względem stylu, jak i również kolorystyki. Z uwagi na rozmiary rezydencji dobrze będzie, jeżeli projekt uwzględni również innowacyjne rozwiązania. Pomogą one zaoszczędzić m.in. na ogrzewaniu domu zimą oraz na prądzie przez cały rok. W tym celu niezbędne będzie nie tylko dobre ocieplenie budynku, ale także zainstalowanie paneli słonecznych.

Projekt luksusowej rezydencji warto powierzyć doświadczonej osobie np. profesjonaliście z ArtCore Design https://www.artcoredesign.pl/projekt-rezydencji-duzy-dom-o-rozbudowanej-funkcji/. Specjaliści od luksusowej aranżacji wnętrz willi oraz rezydencji pomogą Ci stworzyć unikalną przestrzeń, w której poczujesz się jak arystokrata.

Dodaj komentarz