Nawilżające kremy do twarzy

Krem nawilżający do twarzy jest niezbędny dla każdego rodzaju cery. Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków, które pielęgnują naszą skórę, ale jednym z najbardziej niezbędnych produktów w naszej kosmetyczce powinien być krem nawilżający. Większość kobiet uważa, że kremy nawilżające są przeznaczone tylko do cery suchej i to jest niestety błąd. Wszystkie typy skóry potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Każda kobieta marzy o gładkiej i promiennej skórze twarzy. Jej regularne oczyszczanie, nawilżanie – to dobra droga do promiennej i atrakcyjnej cery. Kremy nawilżające to podstawa by cieszyć się zdrową, gładką i jedwabistą cerą. Regularne stosowanie kremu, zapewni odpowiednie nawilżenie i zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się.

Przeważnie sucha skóra jest cienka, często się łuszczy i jest bardzo wrażliwe na wpływ warunków zewnętrznych. Sucha skóra może być konsekwencją nieprawidłowej pielęgnacji. Niewłaściwe mycie, źle dobrany krem, oraz zbyt długie stosowanie produktów złuszczających. W wyniku tego nasza skóra nie wytwarza wystarczającej ilości naturalnego tłuszczu. Dlatego tak ważne jest, aby używać odpowiedniego kremu nawilżającego, który nie tylko odpowiednio nawilży naszą skórę, ale również złagodzi jej podrażnienia,odżywi, oraz zapobiegnie powstawaniu pierwszych zmarszczek. Każdy krem do skóry suchej, musi głęboko nawilżyć, odżywić i zregenerować naszą skórę. Kremy te nie powinny zawierać substancji zapachowych i perfum, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Niestety wiele kobiet cierpi z powodu wyprysków, nieestetycznych zaskórników, które są częstym problemem dla właścicielek skóry tłustej. Cera jest ziemista i wygląda bardzo nieatrakcyjne. Skóra tłusta wbrew pozorom tak samo potrzebuje nawilżenia jak skóra sucha czy wrażliwa.

Co powinien mieć w składzie dobry krem nawilżający do cery tłustej
witamina E- odżywia, chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, dzięki czemu skóra miękka.
kwas hialuronowy – kwas hialuronowy zatrzymuje wilgoć na powierzchni skóry.
glicerol – tak jakby wszyscy nie lubią go w kosmetykach, jest absolutnie nieszkodliwe i pomaga w utrzymać odpowiednie nawilżenie.
skwalen- naturalny składnik nawilżający, który jest otrzymywany z oliwek. Poprawia oddychanie skóry i zapobiega odparowywaniu wilgoci.
Ceny kremów nawilżających do twarzy

Dobry krem do twarzy zakupimy w sklepach kosmetycznych, aptekach, bądź w sklepach Internetowych w cenie ok 20złotych.