Jak uzyskać korzystny kredyt dla firmy? O tych rzeczach musisz pamiętać

Jak uzyskać korzystny kredyt dla firmy? O tych rzeczach musisz pamiętać

Każdy przedsiębiorca, który chce, aby jego firma stale się rozwijała, powinien inwestować w swoich pracowników, sprzęty biurowe, maszyny produkcyjne i innowacyjne technologie. Niestety wszystkie te rzeczy kosztują i bardzo często koszty związane z inwestycjami w firmę przekraczają kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Nie zawsze możliwe jest to, aby pokryć te koszty z bieżących dochodów firmy, co ciekawe niekiedy nawet nie jest to wskazane. Co więc zrobić w takiej sytuacji?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt firmowy https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/, który można przeznaczyć na inwestycję i bieżącą działalność firmy. Jak przedsiębiorca powinien przygotować się do zaciągnięcia takiego zobowiązania? Podpowiadamy.

Dokumenty niezbędne do otrzymania kredytu firmowego

Każdy bank przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej kredytu poprosi przedsiębiorcę o to, aby dostarczył on szereg dokumentów, które tyczą się jego firmy. Mowa tu o dokumentach rejestrowych firmy, czyli: wpisie CEIDG lub KRS, nadaniu REGON, NIP czy też ewentualnie umowie spółki. Oprócz tego należy dostarczyć dokumenty finansowe firmy oraz zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami. Jak widzisz liczba i różnorodność wszystkich dokumentów jest naprawdę duża. Mimo że każdy bank ma własne procedury związane z analizą zdolności kredytowej firmy, to w wielu przypadkach zestaw dokumentów, które będziesz musiał dostarczyć, jest bardzo podobny.

Zabezpieczenie kredytu firmowego

Ustanowienie zabezpieczenia na kredycie firmowym może zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie korzystniejszej oferty. Zabezpieczenie może przybrać formę hipoteki na nieruchomość. To jednak niejedyne możliwości, ponieważ zabezpieczeniem może być także cesja na lokacie. Niektóre banki wymagają od przedsiębiorców zabezpieczenia. Ma to miejsce w momencie, gdy zdolność kredytowa firmy jest zbyt niska, aby zaciągnąć konkretne zobowiązanie, na którym akurat najbardziej zależy przedsiębiorcy. Oczywiście, zanim zdecydujesz się na taki krok, powinieneś dokładnie przeanalizować sytuację swojej firmy i to czy kredyt nie obciąży za bardzo budżetu.

Podsumowanie

Uzyskanie korzystnego kredytu dla firmy wymaga czasu. Nie warto jest decydować się na pierwszą lepszą ofertę, która zupełnie nie jest dostosowana do aktualnych możliwości przedsiębiorstwa. Warto jest przeanalizować kilka ofert dostępnych na rynku i w razie potrzeby zrezygnować z dokonania inwestycji, które mogą poczekać a zając się wydatkami, które są w danym momencie najważniejsze.

Dodaj komentarz