Zainwestuj w ziemię!

Zainwestuj w ziemię!

Warto inwestować w grunty

Grunty od dawna stanowią realną wartość. Nie starzeją się, nie niszczą, a ponadto są zdecydowanie bardziej odporne na wszelkie zdarzenia losowe czy kataklizmy niż budynki. Można zatem stwierdzić, że są one doskonałym sposobem na inwestycje, a jeżeli przy tym wiesz, gdzie kupić ziemię, to sukces masz murowany.

Wcześniej bardzo pożądane były ziemie rolne, jednak po wejściu w życie nowych przepisów prawa sytuacja uległa zmianie, bo wielu inwestorów nie spełnia warunków, które pozwoliły by im na kupno takiego gruntu. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się grunty pod zabudowę mieszkaniową. Jest to bezpieczne i stabilne dobro, a do tego dość przewidywalne. Ze względu na bogacenie się społeczeństwa, rozwój komunikacji czy modę na życie bliżej natury obecne trendy urbanizacyjne będą się nasilać. Z tego wynika, że ceny gruntów pod budowę będą rosły, ponieważ wzrasta popyt na nie, a podaż będzie coraz bardziej ograniczona – przecież ziemi nie da się wyprodukować . Trzeba tylko wiedzieć, gdzie najlepiej kupić ziemię, aby za jakiś czas sprzedać ją za o wiele wyższą kwotę.

Zwróć uwagę na lokalizację

Zanim zdecydujesz się na zakup gruntu powinieneś dobrze przebadać rynek i myśleć perspektywicznie. Rozważ, czy wybrana lokalizacja będzie atrakcyjna za pięć czy dziesięć lat. Musisz wstrzelić się pomiędzy drogie grunty w modnych okolicach, które mają mniejszy potencjał wzrostu, a tanie działki z dala od cywilizacji i bez odpowiedniej infrastruktury, które mogą nigdy nie zyskać na wartości. Aby wybrać coś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami musisz sprawdzić, jak długo trwa dojazd do wybranej przez ciebie lokalizacji, czy w pobliżu znajduje się sklep, przychodnia albo szkoła i przede wszystkim, czy grunt ma uregulowany status prawny. Warto jest też sprawdzić, czy gdzieś w pobliżu nie jest zaplanowana jakaś uciążliwa inwestycja, która w przyszłości mogłaby zniechęcić potencjalnych kupców twojej ziemi.

Zainwestuj w ziemię!

Kiedy znajdziesz odpowiednią dla siebie działkę, jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji upewnij się, czy teren jest równy albo czy po deszczu nie zatrzymuje się na nim woda. Ponadto trzeba sprawdzić w jakim stanie jest droga dojazdowa. Zanim kupisz działkę musisz ją po prostu obejrzeć. Warto jest wybierać ziemie wczesną wiosną lub jesienią, ponieważ wtedy wszystkie wady terenu mogą zostać obnażone, a ty nie kupisz kota w worku.

Nigdy nie masz pewności, że uda ci się wszystko przewidzieć czy sprawdzić, jednak poświęcając czas na analizę masz większe szanse, że kupisz ziemię, która sama na sobie zarobi.

Dodaj komentarz