Wykończenie mieszkania – jak się za to zabrać?

Wykończenie mieszkania – jak się za to zabrać?

Wykończenie mieszkania - jak się za to zabrać?

Nowe lokum

Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień, w którym otrzymujesz klucze od dewelopera. Co teraz? Jednocześnie cieszysz się i czujesz niepokój, związany z tym, że czeka cię długi i pracochłonny remont. Od czego zacząć, żeby aranżacja i remont​ mieszkania przebiegły pomyślnie i bez nerwów? Przede wszystkim zaplanuj wszystkie prace!

Urządzanie mieszkania

Urządzanie mieszkania wiąże się z dużymi wydatkami i jest inwestycją na wiele lat. Dlatego też bardzo ważne jest przemyślenie, jak będziesz funkcjonować, co lubisz i jakie masz zwyczaje. Wszystko to pozwoli uniknąć błędów podczas projektowania przestrzeni. Przecież najważniejsze jest to, aby czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu, prawda?

Dobry plan

Warto zacząć wszystko planować, jeszcze zanim otrzymamy klucze do mieszkania. Wszystkie informacje mogą być istotne, podczas rozmieszczania gniazdek i punktów świetlnych. W kuchni i łazience być może będą niezbędne przeróbki instalacyjne. Jeśli otrzymasz plany od dewelopera, warto skontaktować się z architektem wnętrz, który pomoże ci wykonać projekt. Pomoże ci on rozplanować ustawienie szafek w kuchni, szafy w przedpokoju i armatury w łazience. Pomoc projektanta oczywiście nie jest niezbędna, jeśli dokładnie wiesz czego chcesz, ale może okazać się bardzo przydatna. Architekt wnętrz nie tylko zajmie się estetyczną stroną wnętrz twojego mieszkania, ale też zadba o ergonomię, która w przyszłości wpłynie na komfort twojego życia.

Wykończenie mieszkania – jak się za to zabrać?

Kiedy otrzymasz klucze, poza gotowym projektem wnętrz, powinieneś mieć też umówioną ekipę remontową. Wybór wykonawcy jest jedną z najistotniejszych kwestii – od niego będzie zależało, jak szybko zamieszkasz w swoim wymarzonym mieszkaniu. Warto przed podpisaniem umowy z ekipą poznać jej prace. Nie wierz nikomu na słowo! Sprawdź referencje, a nawet skontaktuj się z osobami, które korzystały z jej usług. Da ci to pewność, że remont mieszkania nie będzie wlókł się w nieskończoność i wszystkie prace pójdą zgodnie z planem. Gdy masz już umówioną firmę, koniecznie ustal z nią warunki i zakres robót, umów termin ich rozpoczęcia i koniecznie podpisz umowę. Jest to bardzo ważne, bo pozwoli ci zabezpieczyć się przed nieuczciwymi fachowcami. Pamiętaj też, żeby w momencie otrzymania kluczy do mieszkania sprawdzić jego stan techniczny – warto poprosić o pomoc kogoś zaufanego, chociażby szefa ekipy budowlanej.

Kiedy wszystkie powyższe sprawy masz już załatwione, możesz spokojnie ruszać na zakupy i wybierać meble, materiały i dodatki, które będą zdobiły wnętrze twojego wymarzonego mieszkania!

Dodaj komentarz