Sprzedajesz mieszkanie? Zwiększ jego wartość!

Sprzedajesz mieszkanie? Zwiększ jego wartość!

Sprzedajesz mieszkanie? Zwiększ jego wartość!

Ważne jest pierwsze wrażenie

Im bardziej atrakcyjne mieszkanie, tym większe ma ono szansę na szybkie znalezienie nowego właściciela. Rynek nieruchomości zmienia się co chwila i jest niezwykle konkurencyjny. Dlatego też, aby wyróżnić swoją ofertę na tle wielu innych musisz zadbać o dobre pierwsze wrażenie. Potencjalny klient już od wejścia musi poczuć się wyjątkowo w oferowanym przez ciebie mieszkaniu.

Dla potencjalnych nabywców znaczenie ma zarówno cena, funkcjonalność jak i estetyczne, zadbane wnętrze. Musisz zatem uatrakcyjnić mieszkanie pod kątem każdej z tych kategorii.

Mieszkanie bez wad

Istotną kwestią w zmianie charakteru mieszkania jest naprawienie drobnych, ale widocznych usterek i przeprowadzenie gruntownych porządków. Urwana rączka szafy, odklejająca się listwa przypodłogowa czy poplątane kable od sprzętów domowych z pewnością nie dodadzą uroku wnętrzom. Co więcej, skutecznie odciągną uwagę od walorów mieszkania. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, ponieważ potrafią one bardzo negatywnie wpłynąć na ostateczną ocenę nieruchomości przez oglądających. Usuwając drobne niedoskonałości nie stracisz wiele czasu, a w zamian mieszkanie zyska w oczach klientów.

Sprzedajesz mieszkanie? Zwiększ jego wartość!

Ważną sprawą jest również nadanie przestrzenności w pomieszczeniach. Czasem wystarczy usunąć niepotrzebne rzeczy lub zmienić dotychczasowe ustawienie mebli, by mieszkanie wyglądało na większe i jaśniejsze. Warto trzymać się zasad minimalizmu, bo często mniej znaczy lepiej. Usuń z mieszkania również wszystkie osobiste rzeczy, aby każdy potencjalny klient miał wrażenie, że wchodzi do  siebie. Dzięki temu poczuje się pewniej i będzie miał większą możliwość wyobrażenia sobie swojego indywidualnego mieszkania.

Odpowiednio zaaranżowane wnętrza

Usuwając spersonalizowane i osobiste dodatki, zastąp je neutralnymi. Nie pozostawiaj “ogołoconego” wnętrza. Musisz nadać mu ciepła i charakteru. Rola dodatków we wnętrzach jest niezwykle istotna – odpowiednio dobrane lampy, lustro, ramka na zdjęcia, grafika zawieszona na ścianie lub efektowna ceramika są przysłowiową kropka nad „i” udanej aranżacji. Jeżeli pomieszczenia tego wymagają, koniecznie pomaluj ściany. Możesz nie tylko zmienić ich kolor, ale też wprowadzić nowe faktury. Odświeżysz w ten sposób mieszkanie oraz nadasz mu nowy, świeży wygląd.

Zdecydowanym plusem liftingu mieszkania przed sprzedażą jest to, że większość rzeczy możesz zrobić samodzielnie, oszczędzając na wynajęciu fachowców. Wystarczy odrobina chęci i czasu, aby wystawione na sprzedaż mieszkanie zyskało na wartości i szybciej znalazło nowego właściciela!

Dodaj komentarz