Prawnik nieruchomości – skorzystaj z jego wiedzy

Każdy, kto ma doświadczenie z rynkiem nieruchomości, wie, że nie jest to łatwa branża. Zazwyczaj kojarzymy ją z umowami kupna-sprzedaży dotyczącymi mieszkań i budynków, agentami nieruchomości, ogłoszeniami i przetargami. W jej skład wchodzą jednak także między innymi transakcje mające związek z wynajmowaniem powierzchni użytkowych. Niektóre z tych procedur mogą okazać się skomplikowane, dlatego w wielu przypadkach przydatna będzie pomoc specjalisty, jakim jest prawnik nieruchomości.

Czego dotyczy prawo nieruchomości?

Prawo nieruchomości to szeroka dziedzina. Odnoszące się do niej przepisy regulują i definiują między innymi możliwy zakres korzystania z nieruchomości, zasady obrotu nimi oraz ich rodzaje. Dlatego prawa przyznawane właścicielom, inwestorom i innym powiązanym z rynkiem podmiotom mogą przybierać różny charakter. Kontrolę nad nieruchomościami możesz sprawować nie tylko dzięki posiadaniu prawa własności, ale także prawa do użytkowania, najmu czy dzierżawy. Szczegóły i przepisy znajdziesz między innymi w kodeksie cywilnym.

W jaki sposób pomoże ci prawnik nieruchomości?

W zależności od tego, jaki charakter ma twoja działalność – prowadzisz firmę, jesteś inwestorem, a może klientem indywidualnym? – prawnik nieruchomości może zaoferować ci szereg swoich usług. Należą do nich:

  • pomoc w prowadzeniu negocjacji biznesowych
  • przygotowanie umów dotyczących najmu lokali użytkowych, przestrzeni biurowych i innych pomieszczeń
  • sporządzanie innych dokumentów, takich jak regulaminy czy wypowiedzenie najmu
  • obsługa prawna firmy
  • porady prawne
  • pomoc w założeniu, prowadzeniu lub zakończeniu działalności gospodarczej
  • reprezentacja w sporach majątkowych i postępowaniach sądowych
  • opiniowanie zgodności projektów budowy z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego.

Bez względu na to, jakiej pomocy w omawianym zakresie potrzebujesz, wybierz prawnika nieruchomości. Jest to osoba, która posiada doświadczenie w branży i zna jej specyfikę. Pamiętaj, że każda kancelaria prawna charakteryzuje się innymi specjalizacjami. Działalność prawników opiera się bowiem nie tylko na znajomości przepisów, kodeksów i ustaw. Każdy klient, zarówno indywidualny, jak i biznesowy, potrzebuje innego rodzaju pomocy i porady. Dlatego doświadczenie prawnika nieruchomości z Kancelarii Piotra Kłodzińskiego jest bardzo cenne. Opinie usatysfakcjonowanych klientów mówią same za siebie; to najlepsze, profesjonalne biuro, którego stacjonarne siedziby znajdują się w Krakowie i Warszawie. Na stronie internetowej firmy znajdziesz natomiast wiele bezpłatnych porad prawnych w formie artykułów.

Dodaj komentarz