Współpraca z pośrednikiem nieruchomości – czy warto?

Pośrednik nieruchomości zajmuje się wystawianiem ogłoszeń o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, a także poszukiwaniem na nie odpowiednich klientów. Pomoże w wyborze, doradzi i przejdzie razem z Tobą przez cały proces. Jak nikt inny doskonale zna i odnajduje się w temacie nieruchomości.

Zdobyte doświadczenie i szkolenia sprawiają, że przeprowadzenie transakcji dla niego jest przyjemnością, a nie stresem, tak jak jest to dla sprzedawców i nabywców. Poniżej znajdziesz zalety skorzystania z usług pośrednika nieruchomości. Zapraszamy!

Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć nieruchomość

Pośrednik zajmie się dodaniem ogłoszenia na sprawdzone przez siebie portale, będzie odbierał za Ciebie telefony od zainteresowanych oraz pokazywał im Twoją nieruchomość. Oszczędzisz dzięki temu wiele czasu i energii. To on znajdzie dla Ciebie odpowiednie osoby i zajmie się wszystkim.

Sprzedaż lub wynajem są często bardzo czasochłonne, może to być dla Ciebie z czasem frustrujące, Dzięki pośrednikowi możesz skupić się na innych codziennych sprawach i nie zaprzątać sobie głowy dodatkowymi obowiązkami.

Pośrednik, dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości rynku, o wiele szybciej znajdzie chętne osoby i profesjonalnie zareklamuje Twoją własność. Gdy pośrednik znajdzie zdecydowanego kupca lub najemcę, skontaktuje się z Tobą w celu dopełnienia formalności. 

Jeśli chcesz kupić lub nająć nieruchomość

Poszukiwania wymarzonego lokum na własną rękę są bardzo czasochłonne. Podstawowymi wymaganiami dla każdego na pewno są lokalizacja, cena, rozkład nieruchomości i bezpieczeństwo danego obszaru. Znaleźć odpowiedni lokal jest naprawdę trudno, często zdarza się też tak, że dzwoniąc z zapytaniem o wybrane mieszkanie ogłoszenie okazuje się być nieaktualne. Z pomocą przychodzi pośrednik nieruchomości.

Jeśli zwrócisz się do takiej osoby i przedstawisz mu wszystkie swoje wymagania, on według tego znajdzie dla Ciebie pasujące propozycje. Oszczędzisz dzięki temu sporo nerwów i czasu związanego z poszukiwaniami. Umówi Cię na oglądanie nieruchomości w dogodnym dla Ciebie terminie, wybierzesz dzięki temu najlepszą dostępną nieruchomość spełniającą wszystkie Twoje wymagania. Możesz cieszyć się wymarzonym mieszkaniem, pominąwszy cały nerwowy proces poszukiwań.  

Oczywiście, za skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości, trzeba ponieść koszty, lecz jest to bardzo wygodne dla mocno zajętych, zapracowanych osób, a także tych, które wolą takie sprawy pozostawić profesjonalistom. Jak widać, ma to sporo zalet i naprawdę warto rozważyć pomoc takiego pośrednika. 

Dodaj komentarz