Jak zaaranżować pustą ścianę w salonie? Najmodniejsze propozycje

Twoje ściany w salonie świecą pustkami, a Ty ciągle zastanawiasz się, jak nadać im charakteru? To łatwiejsze niż myślisz! Nie da się ukryć, że ściana to raczej jedno z ostatnich miejsc, o których myślimy podczas urządzania domu. Zazwyczaj całą swoją uwagę poświęcamy meblom i dekoracjom, a aranżacje ściany zostawiamy na później. Niestety wspomniane „później” bardzo często nie nadchodzi i po prostu ten element domu pozostaje pusty. Łatwo jest to jednak zmienić, a oto kilka najmodniejszych propozycji na szybkie i efektowne zaaranżowanie tego miejsca.

Cegła na ścianie

Jednym z ciekawych pomysłów na zaaranżowanie ścian w salonie jest położenie na nich cegły dekoracyjnej. Jest ona praktyczna, modna, przykuwa uwagę i świetnie pasuje do wielu różnych materiałów. Aby stać się właścicielem ceglanej ściany, możesz zdecydować się na jej odsłonięcie i wyeksponowanie. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mieszkają w budynkach zbudowanych z cegły i mają wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, aby odsłonić cegły, oczyścić je i zabezpieczyć.

O wiele łatwiejszym, ale równie dobrym rozwiązaniem jest kupno gotowych płytek z cegły http://retrocegla.pl/ oraz zamontowanie ich na ścianie. Nie trzeba nic kuć, wystarczy, że zamówisz płytki z cegły, które pasują do Twojego domu i zlecisz ich montaż specjalistom lub zajmiesz się tym samodzielnie. Na tak zaaranżowanej ścianie możesz zawiesić obrazy, jednak nawet bez tego ściana będzie wyglądać bardzo efektownie.

Modna tapeta

Tapetą można pokryć praktycznie każdą ścianę, jednak my polecamy zdecydowanie się na ciekawą tapetę tylko na jednej ścianie np. na tej, na której wisi telewizor. Obecnie w sklepach można znaleźć mnóstwo różnych rodzai tapet. Mogą one przedstawiać różne wzory np. egzotyczne rośliny, a także imitować różne faktury np. beton. To dobry sposób na to, aby tanio zmienić wygląd salonu i podkreślić jego styl. Najlepszym wyborem będzie wytrzymała i odporna na mycie tapeta winylowa. Jest ona nieco droższa niż papierowa, jednak łatwiej jest ją położyć na ścianie i dłużej prezentuje się w atrakcyjny sposób.

Sztukateria

Elegancka sztukateria najlepiej sprawdzi się we wnętrzach w stylu glamour. Można ją wykonać z drewnianych lub gipsowych listewek, jednak zanim zaczniesz przyklejać je do ściany, powinieneś pomyśleć nad najlepszą kompozycją. Sztukaterię warto pomalować na ten sam kolor co ścianę, jednak równie dobrze będzie prezentowała się biała listwa na szarych czy też beżowych ścianach.

Dodaj komentarz