Pop art – sztuka dla nowoczesnych wnętrz

Współczesność wniosła w nasze mieszkania i domy minimalizm oraz funkcjonalność, które uczyniły wnętrza bardziej surowymi. Nic więc dziwnego, że staramy się szukać rozwiązań, które nieco urozmaicą wolną przestrzeń. Odpowiednie w tej kwestii będą nie tylko rośliny, lecz przede wszystkim obrazy, które wpłyną na atrakcyjność wnętrza.

Wybór odpowiedniego obrazu nie zawsze jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Coraz częściej poszukujemy oryginalnych dzieł sztuki, szytych na miarę współczesności. W tej kwestii szczególnie doceniana stała się sztuka popularna, czyli pop art, która kontrastowo dopełnia nowoczesne wnętrze.

Klasycyzm coraz częściej zastępowany krzykliwością klimatu pop art

Wbrew pozorom pop art to nie sztuka naszych czasów. Powstała kilkadziesiąt lat temu (w 1952 roku) i posłużyła do opisania dzieł sztuki, które podjęły próbę ilustrowania powojennego konsumpcjonizmu oraz dóbr materializmu. Obrazy cechują się wyrazistymi i bardzo soczystymi kolorami, które zostały wzbogacone o symbole i największe ikony popkultury. Nie trudno w nich dostrzec typowo komiksowe motywy, urozmaicone dymkami z wypełnionymi, zwykle krótkimi, tekstami. Cechy te sprawiają, że sztuka jest prosta i czytelna w odbiorze, dzięki temu trafia do wielu odbiorców. Nic więc dziwnego, że obrazy w stylu pop art królują przede wszystkim we wnętrzach młodych ludzi oraz nastolatków.

Warto przy tym wiedzieć, że pop art ma także drugą stronę medalu. Znane motywy w mocno krzykliwej formie mają za zadanie ukazać krytyczny stosunek do niebezpiecznego konsumpcjonizmu. Można więc uznać, że obrazy stanowią pewnego rodzaju ostrzeżenie dla współczesnych odbiorców.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się obrazy sztuki popularnej?

Obrazy pop art https://coloray.pl/obrazy/pop-art, najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych, a więc minimalistycznych wnętrzach. Zawieszenie ich na ścianie stonowanego salonu lub sypialni potrafi wysoko podnieść walory estetyczne pomieszczenia. Kilka obrazów sztuki popularnej wizualnie uatrakcyjni zwłaszcza surowe wnętrza.

Dom to jednak niejedyne miejsce, w którym obrazy pop art cieszą oko. Coraz częściej możemy je spotkać w stylowych kawiarniach, klubach i pozostałych lokalach usługowych, które mają w sobie ten wyjątkowo, specyficzny i magnetyzujący klimat. Kilka zawieszonych obrazów sztuki popularnej niesie w sobie głębokie, historyczne przesłanie, które potrafi wzbudzić silne emocje u każdego odbiorcy. Trudno przejść obojętnie obok obrazów pop art, ponieważ mocno działają na wyobraźnię i przyciągają wzrok.

Dodaj komentarz